MacOSMultimediaTworzenie i edycja muzykiMuseScore
MuseScore ikona

MuseScore3.6.2

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

MuseScore to program do zapisywania i przeglądania nut, otwarty i darmowy. Można w nim tworzyć nuty zarówno dla jednego instrumentu, jak i kompletne partytury dla całej orkiestry. Na jego korzyść działają bogate możliwości i bardzo estetyczne dokumenty wyjściowe.

Program MuseScore może się przydać na różnych etapach tworzenia muzyki. Można w nim zapisywać nuty od podstaw, zaczynając z pustym dokumentem lub z szablonem. Znaki na pięciolinii można wstawiać z palety, z ekranowej klawiatury pianina lub odczytać z wejścia MIDI. Wstawiana na pięciolinii nuta wydaje dźwięk, co jest szczególnie pomocne przy układaniu akordów.

W MuseScore można wyświetlać nuty na ekranie w czasie grania albo przygotować dokumenty do wydruku. Na potrzeby zespołu można rozbić partyturę na pojedyncze instrumenty. Każdy z muzyków może dostać osobny dokument i oglądać go na komputerze, urządzeniu mobilnym lub wydrukować.

MuseScore ma także zaskakująco rozbudowany syntezator, dzięki któremu można odsłuchać utwór przed zagraniem. Podczas ćwiczeń można zapewnić sobie towarzystwo trzech wirtualnych muzyków, którzy zajmą miejsce brakujących członków kwartetu smyczkowego. Znajdziemy tu duży zestaw instrumentów różnego typu z możliwością ustalania głośności i efektów dla każdego z osobna. Przy graniu można ustalić także strój (jeśli potrzebny jest inny niż standardowe 440 Hz) i względną głośność metronomu. Parametry można dopisać do pliku z nutami jako metadane

Oczywiście oprogramowanie tego typu będzie niczym bez dostępu do bazy nut. Po założeniu darmowego konta na stronie MuseScore można dołączyć do społeczności, której użytkownicy dzielą się własnymi nutami i partyturami. Udostępnione materiały można oczywiście komentować, udostępniać i dodawać do swojej kolekcji ulubionych. Są tu zarówno utwory klasyczne, jak i własne kompozycje licznych użytkowników.

Program MuseScore potrafi zapisywać partytury tylko w swoim własnym formacie, eksport zaś jest możliwy także w formacie PDF, w postaci obrazów rastrowych i wektorowych (BMP i SVG) oraz jako uniwersalny MusicXML. Po wysłaniu nut do serwisu MuseScore można utwór pobrać także w innych wersjach – uniwersalnym MusicXML, PDF dla druku, a także MIDI i MP3. W niektórych przeglądarkach możliwe jest odsłuchiwanie utworów po naciśnięciu spacji.

Zapisy zachowane na koncie można oczywiście zachowywać tylko dla siebie, a przy udostępnianiu można wybrać dla nich licencję. Dostępne utwory są podzielone według instrumentów i gatunków muzycznych. Jeśli mają także partie wokalne, można zaznaczyć język słów.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentMuseScore
Liczba pobrań7 224
Data aktualizacji9 lut 2021
Rozmiar pliku130.63 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
MuseScore ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)