Musk o Zuckerbergu: jego pojmowanie sztucznej inteligencji jest ograniczone

Musk o Zuckerbergu: jego pojmowanie sztucznej inteligencji jest ograniczone

Musk o Zuckerbergu: jego pojmowanie sztucznej inteligencji jest ograniczone
Jan Mentel
25.07.2017 18:00, aktualizacja: 25.07.2017 18:14

Elon Musk opublikował wpis na Twitterze, w którym stwierdza, że pojmowanie sztucznej inteligencji przez Marka Zuckerberga jest ograniczone. Założyciel Tesli i SpaceX w ten sposób zareagował na jego optymistyczny stosunek szefa Facebooka do SI. Jak wiadomo, Musk widzi w nieuregulowanym rozwoju zaawansowanych algorytmów zagrożenie egzystencjalne, o czym po raz kolejny poinformował podczas spotkania National Governors Association.

W zeszłym tygodniu Zuckerberg zorganizował konferencje, którą strumieniował na Facebooku ze swojego domu w Palo Alto. Uczestnicy mogli zadawać mu pytanie dotyczące głównego tematu, którym była technika oraz jej przyszłość. Jeden z internautów poprosił Zuckerberga o ustosunkowanie się do zdania Elona Muska o SI.

Mam dość stanowcze zdanie na ten temat. Jestem optymistą. I myślę, że ludzie, którzy są pesymistami, próbują jedynie powtarzać swoje czarne scenariusze. Nie potrafię tego zrozumieć. To naprawdę negatywne i myślę, że w pewien sposób bardzo nieodpowiedzialne.

Na odpowiedź Muska nie trzeba było długo czekać. Odpowiadając na Twitterze na pytanie jednego z użytkowników, bez ceregieli stwierdził, że rozmawiał na ten temat z Zuckerbergiem. Według Muska, szef Facebooka wykazuje się ograniczonym pojmowaniem tak złożonego zagadnienia, jak sztuczna inteligencja.

I've talked to Mark about this. His understanding of the subject is limited.

— Elon Musk (@elonmusk) July 25, 2017To nie pierwszy raz, kiedy obaj panowie ścierają się o sztuczną inteligencję. W zeszłym roku Zuckerberg stworzył domowego asystenta Jarvis, którego zadaniem jest przyciemnianie oświetlenia, odtwarzanie muzyki oraz zarządzanie bezpieczeństwem. Musk wtedy otwarcie stwierdził, że ten projekt nie ma wiele wspólnego z prawdziwą sztuczną inteligencją.

Musk znany jest ze swojego zdania na temat SI i wielokrotnie ostrzegał przed jej skutkami. W lutym na konferencji w Dubaju mówił, że cyfrowa inteligencja może być porównywalna do spotkania z obcym oraz uczulał rządzących, żeby w tej sytuacji nie tracili czujności i wprowadzili regulacje, póki jeszcze jest na to czas.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (135)