Muzyczny Twitter wystartował, do Polski jeszcze nie dotarł

Muzyczny Twitter wystartował, do Polski jeszcze nie dotarł

18.04.2013 19:10

Zgodnie z plotkami, dziś wystartowała usługa muzyczna Twittera. Strona music.twitter.com z przyciskiem logowania działa od kilku dni i zdążyła już napędzić mechanizmy zbierające plotki.

Niedawno Twitter kupił We Are Haunted — firmę, która opracowała ciekawe algorytmy zbierające najpopularniejsze utwory muzyczne z całego Internetu, najlepiej znaną z „list przebojów”, na przykład 40 najszybciej zdobywających popularność utworów świata. Usługa muzyczna wystartowała w zeszłym tygodniu, ale zwykli śmiertelnicy mogą z niej korzystać dopiero od dziś i nie wszędzie. Wcześniej otwarta była jedynie dla „wpływowych” — celebryci (na przykład Ryan Seacrest, prowadzący program American Idol) „ćwierkali” o tym, że aplikacja jest prawdziwa i jak bardzo im się podoba, więc i zainteresowanie tematem wzrosło… przynajmniej w krajach, w których Twitter jest popularny.

Obraz

Twitter #music ma wersję przeglądarkową i pojawił się w App Store. Aplikacja wykorzystuje tag #NowPlaying, aby polecać muzykę z iTunes, Spotify i Rdio, wraz z możliwością przejścia do strony wykonawcy i próbką do posłuchania ze sklepu Apple'a. Pełnych utworów lub płyt można już słuchać na Rdio lub Spotify, można też wybrać się na zakupy. Najpopularniejsze utwory i wykonawcy, a także muzyka, której słuchają obserwowane osoby, będą odnajdowane na podstawie aktywności użytkowników serwisu mikroblogowego. Tu do gry wkraczają algorytmy We Are Haunted. Twitter twierdzi, że wiele z najpopularniejszych kont należy do muzyków i połowa użytkowników obserwuje przynajmniej jednego muzyka lub zespół. Właśnie tam ma podobno miejsce dialog z fanami i tam toczy się muzyczne życie, trzeba więc jakoś to wykorzystać.

Aby zagłębić się w muzykę z Twittera, wystarczy wybrać wspomniany tag i… przeprowadzić się do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii lub Nowej Zelandii, bo na razie tylko tam działa usługa. Do Polski i na Androida dotrze w nieokreślonej przyszłości, choć niektórzy abonenci Spotify Premium z Polski twierdzą, że mogą korzystać z usługi. Ale raczej nie będziemy się niecierpliwić przed oficjalnym startem Twitter #music.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)