Muzyka Google Play z pakietem rodzinnym: konkurencja dla Apple i Spotify

Muzyka Google Play z pakietem rodzinnym: konkurencja dla Apple i Spotify

Muzyka Google Play z pakietem rodzinnym: konkurencja dla Apple i Spotify
Redakcja
29.09.2015 20:41

Niemal co roku i przy każdej dużej konferencji Google ogłasza zmiany, które dotyczą nie tylko najnowszego sprzętu, ale także niektórych udostępnianych przez korporację usług. Nie inaczej było i tym razem, a nowości ucieszą przede wszystkim użytkowników Google Play Music: firma wprowadza opcję pakietu rodzinnego, który będzie tańszy, niż osobne abonamenty.

Wspomniana usługa jest na polskim rynku dostępna od stosunkowo niedawna, przynajmniej w porównaniu do konkurentów – w USA zadebiutowała ona już w 2011 roku, w Polsce pojawiła się natomiast dopiero pod koniec maja ubiegłego roku. Jeżeli zdecydujemy się na opłatę w wysokości 19,99 zł miesięcznie, otrzymamy dostęp do usługi All Access, czyli opcji streamingu muzyki. Firma chwali się dostępem do bazy milionów utworów wielu wykonawców, funkcjami tworzenia własnych playlisty, inteligentnego doboru muzyki do naszych preferencji, a także korzystania z funkcji radia internetowego.

350143352496482241

Nowa oferta przewiduje pakiet rodzinny, dzięki któremu nie będziemy już musieli opłacać oddzielnych abonamentów dla każdego z domowników. Google za 15 dolarów miesięcznie (około 56 zł) oferuje dostęp dla maksymalnie sześciu osób. Liczba urządzeń nie ma tu natomiast znaczenia, liczy się jedynie ilość kont Google podłączonych do wspólnego pakietu. Cena jak na razie dotyczy USA, w Polsce będzie zapewne wyglądała inaczej i podobnie jak zwykła oferta, zostanie dopasowana do naszego rynku. Oczywiście każdy z użytkowników będzie mógł ustawiać usługę zgodnie z własnymi upodobaniami. Wprowadzenie tego planu jest najprawdopodobniej odpowiedzią na podobne oferty, jakie znajdziemy w Spotify czy Apple.

Oferta wygląda zachęcająco i wystartuje pod koniec roku. Jak na razie pozostaje nam oczekiwać na informacje o cenach na rynkach lokalnych. Warto natomiast dodać, że z Google Play Music można korzystać także w opcji darmowej. Pozwala nam ona na wgranie do chmury Google aż 50 tysięcy własnych utworów, a następnie odtwarzanie ich na różnych urządzeniach. Jeżeli posiadamy sporą kolekcję muzyki, może to być bardzo wygodna i darmowa opcja. Oficjalnego klienta dla Androida i iOS znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)