Na urządzenia z Windowsem 10 i ARM-ami poczekamy do czwartego kwartału

Na urządzenia z Windowsem 10 i ARM-ami poczekamy do czwartego kwartału

Na urządzenia z Windowsem 10 i ARM-ami poczekamy do czwartego kwartału
21.04.2017 19:59

Wyciekłe dziś wewnętrzne materiały Microsoftu, dotyczące strategii odnośnie Windowsa 10 Cloud i urządzeń z tym systemem, mogą być zaskoczeniem. Nie brakowało bowiem głosów, że ta klasa urządzeń zostanie wyposażona w procesory ARM. Wiemy jednak, że na urządzenia z ARM-ami i Windowsem 10 trzeba będzie jeszcze poczekać.

Takimi informacjami podzielił się szef Qualcomma, Steve Mollenkopf, z którym Microsoft ściśle współpracuje nad uruchomieniem Windowsa 10 na procesorach o architekutrze ARM. Omawiając wyniki finansowe Qualcomma za drugi kwartał fiskalny, Mollenkopf stwierdził, że laptopy i hybrydy z Windowsem i ARM-ami ukażą się dopiero w czwartym kwartale tego roku.

I niestety nie będzie ich zbyt wiele, przynajmniej z początku. To odbiera nieco entuzjazmu – urządzenia z ARM-ami, które zapewne zdystansują pod względem pracy urządzenia z CPU x86 mogą szybko zostać zapomniane z boleśnie prozaicznego powodu: trafią w ręce niewielu.

W laptopach i hybrydach z Windowsem wykorzystany zostanie najbardziej zaawansowany układ w aktualnym portfolio Qualcomma, Snapdragon 835. Szef Qualcomma zagwarantował także pełną kompatybilność z oprogramowaniem pisanym na architekturę x86. O tym, jak Windows będzie się sprawował na tych komputerach, będziemy musieli poczekać przynajmniej do premiery Redstone 3.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)