Na urządzenia z Windowsem 10 i ARM-ami poczekamy do czwartego kwartału

Na urządzenia z Windowsem 10 i ARM-ami poczekamy do czwartego kwartału21.04.2017 19:59
Na urządzenia z Windowsem 10 i ARM-ami poczekamy do czwartego kwartału

Wyciekłe dziś wewnętrzne materiały Microsoftu, dotyczące strategii odnośnie Windowsa 10 Cloud i urządzeń z tym systemem, mogą być zaskoczeniem. Nie brakowało bowiem głosów, że ta klasa urządzeń zostanie wyposażona w procesory ARM. Wiemy jednak, że na urządzenia z ARM-ami i Windowsem 10 trzeba będzie jeszcze poczekać.

Takimi informacjami podzielił się szef Qualcomma, Steve Mollenkopf, z którym Microsoft ściśle współpracuje nad uruchomieniem Windowsa 10 na procesorach o architekutrze ARM. Omawiając wyniki finansowe Qualcomma za drugi kwartał fiskalny, Mollenkopf stwierdził, że laptopy i hybrydy z Windowsem i ARM-ami ukażą się dopiero w czwartym kwartale tego roku.

I niestety nie będzie ich zbyt wiele, przynajmniej z początku. To odbiera nieco entuzjazmu – urządzenia z ARM-ami, które zapewne zdystansują pod względem pracy urządzenia z CPU x86 mogą szybko zostać zapomniane z boleśnie prozaicznego powodu: trafią w ręce niewielu.

W laptopach i hybrydach z Windowsem wykorzystany zostanie najbardziej zaawansowany układ w aktualnym portfolio Qualcomma, Snapdragon 835. Szef Qualcomma zagwarantował także pełną kompatybilność z oprogramowaniem pisanym na architekturę x86. O tym, jak Windows będzie się sprawował na tych komputerach, będziemy musieli poczekać przynajmniej do premiery Redstone 3.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)