Nadchodzi duża aktualizacja iOS-a z funkcją wyłączenia spowalniania

Nadchodzi duża aktualizacja iOS‑a z funkcją wyłączenia spowalniania

Nadchodzi duża aktualizacja iOS-a z funkcją wyłączenia spowalniania
25.01.2018 11:49, aktualizacja: 25.01.2018 12:12

Apple zapowiedziało aktualizację iOS-a 11. Nie będzie to kolejny zbiór poprawek i drobnych ulepszeń. Użytkownicy mobilnych iUrządzeń wraz z iOS 11.3 otrzymają zastrzyk nowości, w tym wyczekiwaną funkcję związaną ze spowalnianiem iPhone’ów ze zużytymi akumulatorami.

Największą zmianą w iOS 11.3 będzie nowe menu, które zapewni dokładniejsze dane dotyczące stanu akumulatora. Dodana zostanie informacja o stanie jego zużycia i ewentualnej potrzebie wymiany. Ponadto użytkownik będzie mógł wybrać, czy funkcja zarządzenia energią ma dynamicznie sterować maksymalną wydajnością, by zapobiec nieoczekiwanemu wyłączaniu się iPhone’a. Przełącznik znajdzie się w ustawieniach baterii i będzie dostępny dla iPhone’a 6/6 Plus lub nowszego. Pierwsza wdrożenie opcji pojawi się w późniejszych testowych wersjach iOS-a 11.3.

Kolejne zmiany dotyczą platformy rozszerzonej rzeczywistości, która została wprowadzona wraz z iOS 11. Programiści otrzymają zaktualizowane narzędzia ARKit 1.5, wprowadzające większe możliwości integracji z otaczającym światem. Użytkownicy będą mogli umieszczać wirtualne obiekty także na pionowych powierzchniach, jak ściany czy drzwi.

Obraz

Usprawnione zostanie mapowanie obiektów o bardziej nieregularnych kształtach. Znaki, plakaty czy obrazy będą mogły być połączone z rozszerzoną rzeczywistością, np. plakat zostanie „ożywiony” albo w muzeum pojawią się interaktywne dzieła sztuki. Zwiększona zostanie również rozdzielczość przechwytywanego obrazu ze świata realnego – Apple mówi o zwiększeniu o 50%, a także zostanie wprowadzone automatycznie ustawianie ostrości.

Oczywiście nie mogło zabraknąć nowości w jednej z głównych „innowacji” iPhone’a X. Pojawią się nowe animoji. Będziemy mogli zostać smokiem, niedźwiedziem, czaszką lub lwem. W aplikacji Wiadomości pojawi się czat biznesowy, który umożliwi użytkownikom bezpośredni kontakt z firmami. Czat biznesowy nie będzie udostępniał prywatnych danych użytkownika i umożliwi przerwanie rozmowy w dowolnym momencie.

Obraz

Kolejne zmiany dotyczą aplikacji Zdrowie. Będzie ona mogła zbierać dane ze szpitali. Użytkownik będzie mógł przejrzeć swoje dane medyczne, pochodzące od wielu dostawców. Pojawić mają się powiadomienia o aktualnych wynikach badań laboratoryjnych, kondycji czy potrzebnych lekach. Dane będą szyfrowane, a dostęp będzie możliwy po wprowadzeniu wcześniej ustalonego hasła.

Obraz

Dodatkowo w iOS 11.3 Apple Music stanie się domem dla teledysków. Dostępne teledyski będą pozbawione reklam. Dzięki AML będzie można wysłać aktualną lokalizację podczas dzwonienia na numery alarmowe. Usprawnień doczeka się jeszcze HomeKit i Apple News.

Wersja developer preview jest już dostępna dla członków iOS Developer Program. Niebawem ma pojawić się wersja beta, która rozpocznie publiczne testy iOS 11.3. Z kolei finalnego wydania mamy spodziewać się wiosną tego roku. Aktualizacja trafi na iPhone’a 5s i wszystkie nowsze modele, a także na iPada Air, iPada Pr, iPada 5gen, iPada mini 2 i nowsze modele oraz iPoda touch 6 gen. Nie wszystkie opisywane funkcje będą dostępne w wersjach beta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)