Nadchodzi nowy Gmail, ładniejszy i zintegrowany z kalendarzem

Nadchodzi nowy Gmail, ładniejszy i zintegrowany z kalendarzem

11.04.2018 21:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google szykuje nowy wygląd dla swojej poczty. Po otwarciu skrzynki pocztowej w przeglądarce w końcu zobaczymy współczesny widok maili. To jednak nie koniec – Gmail zostanie też kilka nowych funkcji.

O zmianach wiemy z wiadomości wysłanych do użytkowników zestawu narzędzi G Suite. Na razie nie mamy niestety żadnych obrazów pokazujących nowy wygląd poczty Google'a, ale należy spodziewać się języka wzornictwa Material i elementów wizualnych znanych już z Inboxa.

Obraz

Na liście zmian wymieniona została nowość, która zachwyci miłośników Outlooka – Gmail w końcu zostanie zintegrowany z kalendarzem w sposób umożliwiający wygodne planowanie czasu. Ponadto będzie można „uśpić” wiadomości, by pojawiły się w skrzynce kilka godzin lub dni później, co także może pomóc w planowaniu zadań na przyszłość. Przy okazji skrzynka zostanie oczyszczona z e-maili, na które nie możemy odpowiedzieć natychmiast.

Jeśli korzystacie już z Gmaila na urządzeniach mobilnych, na pewno mieliście do czynienia z generowanymi automatycznie odpowiedziami. Po zmianach będą dostępne także w przeglądarkowej wersji poczty. Ponadto będziemy mieć nowe możliwości korzystania z Gmaila offline. Chrome Apps co prawda odchodzą, ale nowoczesne narzędzia webowe pozwalają przeglądarce na zapisywanie danych na naszych komputerach, co zostanie wykorzystane w nowej wersji Gmaila.

Nowy interfejs dla poczty Google'a na pewno zostanie przywitany z entuzjazmem. Obecnie usługa prezentuje się bardzo staromodnie – projekt powstał w 2011 roku i niewiele się zmienił od tej pory. Konkurencyjny Inbox mimo współczesnego wyglądu nie zachwycił wielu użytkowników. W Gmailu wciąż brak też integracji z innymi usługami (może poza komunikatorem Hangouts) i najwyższa pora coś z tym zrobić. Zarządzanie kontaktami też nie należy do najlepszych.

Obecny wygląd Gmaila w przeglądarce
Obecny wygląd Gmaila w przeglądarce

Oczywiście Gmail ma za sobą bardzo długą drogę. Starsi użytkownicy pamiętają zapewne jeszcze wersję z niebieskimi napisami, sprzed wprowadzenia Material Design i wielu innych ulepszeń.

Gmail w 2007
Gmail w 2007

Nowego Gmaila zobaczymy w ciągu najbliższych tygodni. Google obiecuje uruchomić program dla testerów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)