Nadchodzi Spotify Platinum - z jakością Hi-Fi i tajemniczymi opcjami

Nadchodzi Spotify Platinum - z jakością Hi-Fi i tajemniczymi opcjami

Spotify
Spotify
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
19.10.2022 15:25

Spotify może lada moment wprowadzić do oferty kolejny abonament. Mówi się, że Spotify Platinum zaoferuje m.in. jakość Hi-Fi i ulepszoną bibliotekę. Wyższa jakość dźwięku została zapowiedziana przez twórców prawie 2 lata temu na wirtualnej konferencji.

O pierwszych szczegółach Spotify Platinum pisze 9to5Mac, powołując się na doniesienia swojego czytelnika. Zrezygnował on z obecnego planu Spotify Premium, by zacząć korzystać z Apple Music. Później otrzymał ankietę od Spotify z pytaniem, czy rozważy powrót do usługi w ciągu najbliższych 30 dni. Wśród możliwych do wyboru planów pojawił się właśnie Spotify Platinum wraz z listą oferowanych funkcji.

Abonament Spotify Platinum miałby oferować dokładnie to samo, co obecny plan Individual (w Polsce za 19,99 zł miesięcznie), a ponadto między innymi: jakość Hi-Fi, "studyjny dźwięk", możliwość kalibrowania słuchawek czy bibliotekę i playlisty w wersji "Pro".

Pierwsze informacje o nadchodzącym planie Spotify Platinum
Pierwsze informacje o nadchodzącym planie Spotify Platinum© 9to5Mac

Więcej szczegółów nie jest znanych, ale podano cenę - 19,99 dol. za miesiąc, czyli dwukrotnie więcej niż w przypadku planu podstawowego. W Polsce oznaczałoby to niecałe 40 złotych miesięcznie, a więc o 10 zł więcej niż za plan Family, który pozwala dzielić abonament Premium na 6 osób w ramach rodziny. Na razie nie wiadomo kiedy i czy na pewno Spotify Platinum trafi na rynek. Być może jest to forma testu.

W Polsce Spotify bez reklam kosztuje 9,99 zł na miesiąc (dla studentów) oraz 19,99 zł dla pojedynczego użytkownika bez zniżek. Za 24,99 zł na miesiąc z abonamentu mogą korzystać dwie osoby, a za 29,99 zł - wspomniana, maksymalnie 6-osobowa rodzina. Pomiędzy planami można się w praktyce swobodnie przełączać w kolejnych okresach rozliczeniowych.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)