Nadchodzi VLC na Androida

Strona głównaNadchodzi VLC na Androida
20.06.2012 11:38

Deweloperzy popularnego odtwarzacza multimediów — VLC — powiadomili na Twitterze, że nadciąga ofensywa na Androida. Na razie nie wiadomo jaki i kiedy, ale już wkrótce będzie dostępne oficjalne wydanie odtwarzacza VLC dla systemu Google'a.

Zapowiedź VLC dla Androida słyszeliśmy już przy okazji przygotowań do wydania VLC 2.0. Odtwarzacz miałby umożliwić odtwarzanie na przenośnych urządzeniach wszystkich tych plików muzycznych i filmowych, z którymi nie radzą sobie inne odtwarzacze oraz możliwość wyświetlania napisów — podobnie jak ma to miejsce na pozostałych systemach. VLC dla Androida najprawdopodobniej będzie podobne do odtwarzacza dla iOS — będzie również oparty na bibliotekach libVLC i libVLCcore, z tymi samymi wtyczkami, ale z dostosowanym do filozofii systemu interfejsem.

Oczekiwania stawiane przed VLC są spore, ale odtwarzacz zasłużył na taką opinię. Obecnie w sklepie Google Play jest sporo aplikacji, które mogą sterować odtwarzaczem lub strumieniować odtwarzane przez VLC materiały, ale wciąż brak odtwarzacza o podobnych możliwościach.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)