Nadwrażliwość elektromagnetyczna zbiera żniwo... w postaci kolejnych pozwów

Nadwrażliwość elektromagnetyczna zbiera żniwo... w postaci kolejnych pozwów
11.09.2015 14:56
Nadwrażliwość elektromagnetyczna zbiera żniwo... w postaci kolejnych pozwów

Informowaliśmy o precedensowej sprawie Marine Richard, która wyrokiem sądu otrzymała od swojego byłego pracodawcy rentę w wysokości 900 dolarów. Było to spowodowane stwierdzeniem u niej schorzenia nazwanego nadwrażliwością elektromagnetyczną. Jak można się było spodziewać, pojawiły się kolejne informacje o przypadkach tej choroby i kolejne pozwy sądowe.

350142444362491841

Tym razem sprawa dotyczy 12-letniego ucznia ze stanu Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. Jak donosi serwis Vice, jego rodzice zaskarżyli szkołę, do której uczęszcza chłopiec w związku z rozbudową w placówce sieci Wi-Fi. Zastosowanie nowych routerów miało źle wpłynąć na jego zdrowie. W momencie uruchomienia nowej sieci stwierdzono u niego bowiem, a jakże, nadwrażliwość elektromagnetyczną.

Sprawa jest o tyle interesująca, że Stany Zjednoczone posiadają odpowiednie regulacje ustalające limity dotyczące siły sygnału używanego w budynkach publicznych. Co więcej, szkoła przeszła pozytywnie kontrolę Federalnej Komisji Łączności, która stwierdziła, że wykorzystywane tam urządzenia są całkowicie bezpieczne. To oczywiście nie przekonuje rodziców, którzy żądają 250 tys. dolarów odszkodowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)