Nagrody Steam za rok 2018. Prestiżowe wyróżnienie dla Polaków

Nagrody Steam za rok 2018. Prestiżowe wyróżnienie dla Polaków

Źródło: Steam
Źródło: Steam
Piotr Urbaniak
09.02.2019 08:24

Ogłoszono wyniki plebiscytu Nagrody Steam za rok 2018, w którym społeczność głosuje na najlepsze tytuły w kilku kategoriach. Swój kawałek tortu zgarniają również nasi rodacy.

Najbardziej prestiżowy tytuł gry roku przypadł Playerunknown's Battlegrounds aka PUBG, czyli nieco ginącemu w cieniu Fortnite, ale wciąż szalenie popularnemu battle royale. Natomiast grą roku wśród produkcji dla VR został The Elder Scrolls V: Skyrim VR.

[video=zrzut-wideo|https://steamcdn-a.akamaihd.net/store/promo/steamawards/Steam_Awards_2018_04_NoCountdown.mp4]Aż dwie nagrody przypadły polskiemu CD Projekt Red, z tym że jedną warszawska firma otrzymała bezpośrednio jako najlepszy producent, a drugą uhonorowano Wiedźmina 3 za najlepsze otoczenie (kreację świata). Ciekawostką jest, że w 2018 r. studio nie wydało żadnej gry AAA, ale to pokazuje zarazem, jak bardzo graczom utkwiły w pamięci przygody Geralta.

W kategorii owoc miłości, która jest wyznacznikiem dobrego wsparcia aktualizacjami, wygrało Grand Theft Auto V, a w kategorii razem raźniej dla gier wieloosobowych – Rainbow Six Siege.

Ponadto, za najlepiej opowiedzianą historię alternatywną gracze uznali Assassin's Creed Odyssey, za najlepszą grę z maszynami/pojazdami zaś – Rocket League.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)