Nagrywanie filmów 4K będzie wygodniejsze, SanDisk wprowadza kartę SD 512 GB

Nagrywanie filmów 4K będzie wygodniejsze, SanDisk wprowadza kartę SD 512 GB

Nagrywanie filmów 4K będzie wygodniejsze, SanDisk wprowadza kartę SD 512 GB
12.09.2014 10:41

Jeszcze kilka lat temu karty pamięci SD pozwalały na przechowanie tylko kilku gigabajtów danych. Dzisiaj, gdy coraz więcej kamer jest w stanie nagrywać filmy w rozdzielczości 4K, potrzebujemy kart SD o naprawdę sporej szybkości zapisu oraz pozwalających przechować znacznie więcej danych. Dla posiadaczy kamer 4K, firma SanDisk przygotowała kartę pamięci SDXC Extreme Pro SDXC UHS-I o pojemności aż 512 GB. Niestety jej cena nie jest niska.

350125605221787585

Nowa karta pamięci stworzona przez SanDisk pozwala na zapis z prędkością 90 MB/s oraz prędkość rejestracji materiałów wideo w standardzie UHS Speed Class 3 (U3), co pozwoli na nagrywanie obrazu w rozdzielczości 4K. Natomiast prędkość odczytu danych z karty wynosi 95 MB/s. W związku z tym, że przeznaczona jest do profesjonalnych zastosowań, to producent zadbał o to by mogła pracować w niskich (do -25 stopni) i wysokich (do 85 stopni) temperaturach, a także aby była odporna na wstrząsy, wodę i promieniowanie rentgenowskie. SanDisk zapewnia również dożywotnią gwarancję oraz udostępnia odpowiednie oprogramowanie, pozwalające na odzyskanie przypadkowo skasowanych danych. Za kartę pamięci SDXC Extreme Pro SDXC UHS-I o pojemności 512 GB zapłacimy aż 800 dolarów.

Karta SD o pojemności 512 GB robi jeszcze większe wrażenie, jeśli popatrzymy na wzrost pojemności tych nośników danych w ciągu ostatnich lat. W 2003 roku w SanDisk zaprezentował kartę 512 MB. Obecnie, przy zachowaniu tych samych rozmiarów, firma sprzedaje karty o pojemności 512 GB, które zapewniają sporo większą prędkość zapisu i odczytu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)