Najmniejszy iMac świata. Ma wysokość półlitrowej puszki Red Bulla

Najmniejszy iMac świata. Ma wysokość półlitrowej puszki Red Bulla

fot. Michael Pick/The Casual Engineer (YouTube)
fot. Michael Pick/The Casual Engineer (YouTube)
31.08.2020 09:11, aktualizacja: 31.08.2020 09:52

Komputer all-in-one firmy Apple, popularny iMac, jest przez wielu uznawany za niedościgniony ideał wzornictwa. Jednak okazuje się, że nawet jego można przebić Wystarczyło go po prostu… zminiaturyzować.

Michael Pick, który na co dzień jest inżynierem oprogramowania w firmie Lockheed Martin, w swoim czasie wolnym stworzył sprzęt, który określił mianem najmniejszego "iMaca" na świecie. I faktycznie, jest naprawdę niewielkich rozmiarów.

Do jego stworzenia wykorzystał układ Raspberry Pi 4 oraz komponenty uzyskane z pomocą drukarki 3D. Pick najpierw stworzył obudowę, a następnie wykorzystując frezarkę dopasował wszystkie elementy (od ekranu po płytę główną), tak aby zmieściły się wewnątrz.

World's Smallest iMac | Full Build | The Casual Engineer

Pracownik Lockheeda zdołał tam wcisnąć 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli i całą niezbędną resztą, aczkolwiek musiał dokonać pewnych kompromisów.

Jakich? Pick był zmuszony do pozbycia się portu Ethernet oraz dwóch złącz USB-A. Sztuka ta jednak mu się udała, co można zobaczyć na 12,5-minutowym filmiku na YouTube.

Urządzenie korzysta z odmiany Linuxa zwanej iRaspbian, która jest "skórką" sprawiającą, że system wygląda jak Mac OS X. Pickowi przy okazji udało się na swoim iMaku odpalić Minecrafta.

Najbardziej imponujące w tym wszystkim jest to, że jego "iMac" (cudzysłów, bo oczywiście nie jest to prawdziwy iMac) ma wysokość półlitrowej puszki Red Bulla. Niektórzy złośliwcy w internecie byli zdania, że pewnie ma lepsze chłodzenie niż prawdziwy iMac.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)