Naked War na weekend

Naked War na weekend

Redakcja
17.06.2011 17:55, aktualizacja: 17.06.2011 18:22

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę Naked War - oryginalną strategię turową niezależnego studia Zee-3. Na wstępie należy zaznaczyć, że tytuł dedykowany jest dla dwóch graczy.

Możemy zdecydować się zarówno na rywalizację na jednym komputerze, jak też rozgrywkę sieciową. Użytkownicy dostają do dyspozycji kilkanaście zróżnicowanych plansz. Znajdują się wśród nich zarówno klasyczne pola bitwy z wydzieloną po środku linią, a także skomplikowane, asymetryczne labirynty. Po dokonaniu wyboru, przejmujemy kontrolę nad miniaturową armią, składająca się z czterech żołnierzy. Należy im wydawać szereg poleceń, tak by jak najbardziej zaskoczyć wroga. Wojacy dostają do dyspozycji machiny bojowe, w tym czołgi lub helikoptery, co znacznie urozmaica zabawę. Ponadto na całej mapie porozrzucane są skrzynie z niespodziankami, w stylu dodatkowej ochrony czy amunicji.

Czy Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów? //Gdy podwładni otrzymają niezbędne rozkazy, rozpoczyna się tura przeciwnika. Jeśli gramy przez Internet, otrzymuje on na swoją skrzynkę e-mail sprawozdanie z walki, po czym wykonuje własne ruchy. Poza tym, możemy mu wysłać własną wiadomość tekstową, a nawet nagranie głosowe. Aktualny stan gry wczytujemy z pliku dołączonego do maila – nie trzeba dodawać, że to rozwiązanie znacznie ułatwia życie. Wraz z postępami, nasze jednostki awansują na kolejne wojskowe stopnie – od szeregowca do starszego sierżanta, co oczywiście zwiększa ich żywotność oraz siłę. Tymczasem wraz z każdym atakiem żołnierz zamiast zdrowia traci… fragment ubrania - stąd właśnie tytuł pozycji.

Produkcja zarówno od strony technicznej, jak też specyficznego humoru przywołuje na myśl legendarne Wormsy – i zapewnia równie dobrą rozrywkę. Po zakończeniu każdego starcia możemy je ocenić, a także porównać nasz wynik z innymi. Dodatkową atrakcję stanowi edytor poziomów, który pozwala na stworzenie najbardziej wymyślnych plansz.

Grę Alliance of Valiant Arms można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> FPS

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu polecamy zapowiedź RPG na bazie komiksów Marvela, czyli X-Men: Destiny, a także recenzje wyczekiwanego od ponad dekady Duke Nukem Forever oraz rodzimej sportówki FIM Speedway Grand Prix 4.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Wild Warfare na weekend
Wild Warfare na weekend
Rafał Szramowiat
Lambda Wars na weekend
Lambda Wars na weekend
Rafał Szramowiat
Mica-Chew na weekend
Mica-Chew na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (9)