NAS jako prywatna chmura do ochrony danych. Sprawdzamy możliwości urządzeń Synology

NAS-y Synology oferują szereg przydatnych funkcji (depositphotos)
NAS-y Synology oferują szereg przydatnych funkcji (depositphotos)
Oskar Ziomek

05.04.2019 18:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Domowe dyski sieciowe, czyli innymi słowy NAS-y, stale zyskują na popularności. Coraz więcej osób przekonuje się, jak wygodne może być współdzielenie plików w sieci, obsługiwanie niewielkiego, domowego monitoringu z dowolnego miejsca na świecie, czy wreszcie odtwarzanie multimediów na kilku telewizorach w mieszkaniu jednocześnie, na przykład za pośrednictwem HTPC strumieniującego dane właśnie z NAS-a.

Niestety, wciąż dla wielu potencjalnych klientów tematyka NAS-ów jest obca i pozornie zbyt skomplikowana, przez co część osób rezygnuje z takiego rozwiązania. W praktyce jednak pierwsza instalacja i konfiguracja NAS-a nie jest dużym wyzwaniem, co staramy się pokazać w serii publikacji przygotowywanych wraz z naszym partnerem, firmą Synology.

Pierwsza publikacja jest już dostępna: podpowiadamy w niej jak skonfigurować domową chmurę i wykorzystać ją do lokalnego, ale bezpiecznego przechowywania plików. To jedno z podstawowych zastosowań dla NAS-a, które w czasach rosnącej liczby zapisywanych materiałów, w tym zdjęć i filmów ze smartfonów, może być zadaniem, do którego nowe urządzenie będzie w domu wykorzystywane najczęściej.

Z artykułu dowiecie się, jakie są zalety posiadania prywatnej chmury i jakie możliwości w tym zakresie dają urządzenia Synology. Nadchodzące publikacje przybliżą Wam natomiast inne cechy i zalety domowego serwera. Zapraszamy do lektury.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)