NaviExpert. Nietypowa nowość: głos bliskiej osoby ma zniechęcić do szybkiej jazdy

NaviExpert. Nietypowa nowość: głos bliskiej osoby ma zniechęcić do szybkiej jazdy

Nawigacja NaviExpert dostała nietypową nowość
Nawigacja NaviExpert dostała nietypową nowość
Oskar Ziomek
18.02.2019 12:56, aktualizacja: 18.02.2019 14:33

Aplikacja NaviExpert na Androida otrzymała ostatnio interesującą aktualizację. Twórcy programu postawili na bezpieczeństwo i uzupełnili program o niespotykaną nowość: możliwość nagrania własnego komunikatu głosowego, który będzie odtwarzany w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości. Jak wynika z przeprowadzonych badań, głos bliskiej osoby jest skuteczniejszy w namawianiu kierowcy do zdjęcia nogi z gazu.

Zasada działania nowej funkcji jest bardzo prosta. Podobnie, jak w przypadku klasycznego komunikatu, użytkownik decyduje w ustawieniach o dopuszczalnym progu przekroczenia prędkości. Do wyboru jest 0, 10, 20, 30 lub 50 kilometrów na godzinę. Kiedy dozwolona prędkość podczas jazdy zostanie przekroczona o wskazaną wartość, oprogramowanie odtworzy ostrzeżenie, ale zamiast klasycznego głosu można teraz skorzystać z opcji nagrania własnego komunikatu. Dzięki temu do wolniejszej jazdy może zachęcać bliska osoba, co – jak sugerują twórcy – jest skuteczniejszym rozwiązaniem.

Nawigacja z głosem bliskiej osoby zmniejsza ryzyko wypadku

Głos bliskiej osoby przypominający o zdjęciu nogi z gazu działa lepiej na naszą wyobraźnię, niż mijane po drodze znaki z ograniczeniami prędkości – tłumaczy Anna Małdzińska, psycholog transportu. Przypomnienie kierowcy, że ktoś na niego czeka ma głęboki sens i skłania do refleksji. Nowa wersja aplikacji NaviExpert jest już dostępna do pobrania ze Sklepu Play, a także za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Znana nawigacja na Androida to lepsze rozwiązanie od podejrzanych, darmowych aplikacji

Osoby korzystające z nawigacji w smartfonach powinny zwrócić uwagę, że nierzadko zapłata za pełną wersję programu to także gwarancja bezproblemowego działania. Warto pamiętać, że darmowe aplikacje mogą się okazać mało funkcjonalne, czego przykładem może być niedawny przypadek wykrycia szeregu nawigacji na Androida, które okazały się być tylko opakowaniem Map Google obfitującym w reklamy.

Pozostając w temacie nawigacji GPS, dobrze jest mieć również na uwadze zbliżającą się istotną datę dla całego systemu. W kwietniu zmieni się tak zwana epoka pomiarowa, co może wpłynąć na funkcjonowanie niektórych urządzeń. Na ewentualne problemy narażeni są szczególnie użytkownicy starszych sprzętów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)