Nearby Share oficjalnie. Google udostępnił aplikację na Windowsa

Nearby Share oficjalnie. Google udostępnił aplikację na Windowsa

Stopklatka z animacji działania Nearby Share
Stopklatka z animacji działania Nearby Share
Źródło zdjęć: © Google
Oskar Ziomek
21.07.2023 08:15

Google udostępnił aplikację Nearby Share na Windowsa, dzięki której użytkownicy zgodnych smartfonów z Androidem mogą wygodnie i szybko przesyłać pliki między telefonem a komputerem. Połączenie jest bezprzewodowe, ale trzeba spełnić kilka wymagań.

Aplikacja Nearby Share była intensywnie rozwijana przez Google'a przez ostatnie miesiące - testowe wydanie beta pojawiła się bowiem na rynku jeszcze w marcu tego roku. Google podaje, że od tamtego czasu do aplikacji wdrożono dwie istotne zmiany: szacunkowy licznik czasu do ukończenia danego transferu danych przez Nearby Share oraz miniatury, dzięki którym w obszarze powiadomień widać, jakie pliki są przesyłane.

Nearby Share zadziała, jeśli obydwa urządzenia spełniają wskazane wymagania. Smartfon musi mieć zainstalowanego Androida 6 i obsługiwać Usługi Google (GMS), zaś komputer - zainstalowanego 64-bitowego Windowsa 10 lub nowszego. Urządzenia z ARM nie są tutaj jednak obsługiwane. W praktyce wymagania nie są więc szczególnie wyśrubowane. Nearby Share uda się uruchomić nawet na kilkuletnim sprzęcie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Warto dodać, że idea Nearby Share polega na wykorzystaniu bezprzewodowych interfejsów i faktu bliskiej obecności obydwu urządzeń. Google podaje, że Nearby Share zadziała, kiedy zarówno w smartfonie z Androidem, jak i komputerze włączone są Bluetooth oraz Wi-Fi, a telefon i komputer znajdują się co najwyżej 5 metrów od siebie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)