Netflix w HDR dostępny na Windows 10

Netflix w HDR dostępny na Windows 10

Netflix w HDR dostępny na Windows 10
21.12.2017 12:18

Najpopularniejszym hasłem w 2017 roku, mającym świadczyć o wysokiej jakości wideo, obok 4K, było HDR. Teraz High Dynamic Range, czyli zwiększona rozpiętość tonalna, trafił do Netfliksa dostępnego z poziomu Windows 10, zapewniając użytkownikom tego systemu operacyjnego, atrakcyjniej wyglądające filmy i seriale.

W oficjalnym komunikacie przeczytać można, że Windows 10 wspiera teraz HDR w materiałach Netfliksa zarówno w przypadku aplikacji UWP, jak i podczas korzystania z aplikacji webowej, choć w ostatnim przypadku wyłącznie z wykorzystaniem Edge'a. HDR jest dostępny tylko w planie premium,

What Is High Dynamic Range? | Netflix

Wśród wymagań umieszczono procesory Intel Core 7 gen. (mikroarchitektura Kaby Lake) i wyższe, zapewniające możliwość kodowania HDR10. Zarówno Intel, jak i firma NVIDIA, opracowały już układy GPU, które wykorzystują 10 bitów na kanał dla każdego z kolorów RGB, co pozwala na zwiększenie rozpiętości kolorów.

Dostęp do materiałów Netfliksa z HDR możliwy jest w Windows 10 w wersji Fall Creators Update. Oczywiście potrzebny jest także odpowiedni ekran ze wsparciem dla HDR. Netflix informuje, że obecnie w usłudze dostępnych jest ponad 200 godzin materiałów w HDR. W HDR możemy zobaczyć już Stranger Thing czy Chef's Table.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)