NexTrack: zamień sport w grę i walcz ze znajomymi

NexTrack: zamień sport w grę i walcz ze znajomymi
Redakcja

11.06.2015 10:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co może nas zmotywować do ćwiczeń jeszcze bardziej niż niezadowalająca sylwetka po stanięciu przed lustrem? Nagrody i rywalizacja. Te czynniki są w stanie zdziałać cuda i spowodować, że nawet największy leń zdecyduje się na bieganie, jazdę na rowerze, czy choćby spacer. Oba znajdziecie w NexTrack, kolejnej aplikacji, którą chcielibyśmy Wam polecić.

Wprowadzenie w świat sportu dodatkowych aspektów związanych z grywalizacją ma dodatkowo motywować, NexTrack podaje to natomiast w przyjemnej i łatwej w obsłudze formie. Aplikacja łączy w sobie cechy takich programów jak np. Endomondo, zawiera bowiem ogromną bazę ćwiczeń. Tylko te najczęściej wybierane to: koszykówka, jazda na rowerze, crossfit, bieganie i spacerowanie. Gdy rozpoczynamy monitoring aktualnego treningu możemy wybierać spośród wielu innych, jak np. airsoft, aerobik, łucznictwo, golf, gimnastyka, judo czy karate. Dyscyplin zdecydowanie nie brakuje i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Obraz

O ile w wielu aplikacjach tego typu użytkownik musi samodzielnie zmotywować się do działania, o tyle w NexTrack jest to jedna z cech kluczowych aplikacji. Za każdy trening otrzymujemy punkty doświadczenia, podobnie jak w wielu grach komputerowych. Dzięki nim możemy uzyskać wyższe poziomy, a także medale. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynikami podzielić się ze znajomymi, bo aplikacja jest również swoistą siecią społecznością osób aktywnych fizycznie. Konta znajomych odnajdziemy za pomocą Twittera, Facebooka, skrzynki pocztowej, jak również listy kontaktów zapisanych w urządzeniu. Jedna z zakładek umożliwia przeglądanie listy najlepszych z grona bliskich nam osób, umożliwia również porównywanie wyników.

NexTrack nadaje się świetnie dla osób, które chcą schudnąć: oprócz czynników motywacyjnych znajdziemy tu również monitor wagi użytkownika i jej dziennik (dane są prywatne i niewidoczne dla innych osób), zbieranie informacji o nawodnieniu organizmu, a także monitor snu. Dzięki integracji z systemami mPOINTS i Lootsie użytkownicy mogą zbierać punkty za korzystanie z programu, a następnie wymieniać je na nagrody, choć te odbierać mogą jedynie mieszkańcy USA. Atutem aplikacji jest fakt, iż nie zakłada ona już na początku celów trudnych do zrealizowania. Na początku przypomina jedynie o kilkunastominutowej aktywności fizycznej w ciągu dnia, dzięki czemu pozwala wejść w świat sportu stopniowo, zgodnie z tempem każdego zainteresowanego i aktywności, które preferuje.

Obraz

Aplikacja posiada dosyć rozbudowane opcje, które umożliwiają konfigurację powiadomień o wiadomościach od znajomych, zaczepkach i przyznanych dzięki treningom medalach. NexTrack pozwala na połączenie nie tylko z Facebookiem i Twitterem, ale również Google+ oraz Google Fit. Jeżeli z jakiegoś powodu zdecydujemy się na zrezygnowanie z programu, konto usuniemy z poziomu aplikacji. Jedyną poważniejszą wadą programu jest brak języka polskiego. Dla chcącego nie będzie to jednak stanowiło przeszkody. Znajdziecie go już w bazie aplikacji naszego serwisu w wersjach dla iOS i Androida. Zapraszamy do wypróbowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)