Nie będzie zmian w europejskim prawie internetowym

12.11.2010 14:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komisarz ds. agendy cyfrowej, Neelie Kroes, opowiedziała się za pozostaniem przy obecnych rozwiązaniach prawnych dotyczących Sieci. To kolejny głos w sprawie neutralności Internetu.

Europejska komisarz wypowiedziała się na temat ewentualnych zmian w prawie dotyczących między innymi ograniczeń dostępu do materiałów w Sieci. Miałyby one stosować się przede wszystkim do piratów nielegalnie udostępniających pliki w Internecie. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu prasowym, Kroes opowiedziała się za niewprowadzaniem drastycznych zmian w obecnym już prawie. Powinniśmy unikać regulacji, które mogłyby odstraszać inwestycje, powiedziała pani komisarz. Według zwolenników zaostrzenia prawa operatorzy internetowi powinni mieć prawo do odłączania od Sieci notorycznych piratów.

Zamiast tego Kroes zaproponowała wspieranie nowatorskich rozwiązań, które umożliwią bardziej wydajne korzystanie z sieci i tworzenie nowych możliwości dla biznesu. Na temat dyskusji w Komisji Europejskiej o neutralności Internetu informowaliśmy w kwietniu tego roku. Przypomnijmy, że zdaniem zwolenników neutralności Internetu, operatorzy i dostawcy nie powinni w żaden sposób ingerować w treści zamieszczane w Sieci - na przykład utrudniając do niej swoim klientom dostęp.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)