Nie daj sie nabrać! Fortnite na Androida to malware, gra dopiero się ukaże

Nie daj sie nabrać! Fortnite na Androida to malware, gra dopiero się ukaże

18.06.2018 16:20, aktual.: 18.06.2018 16:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli doszukiwać się w tym roku trendu na miarę Pokemon Go, to z całą pewnością należałoby wskazać na sukces dwóch produkcji battle royale – PUBG oraz Fornite. O ile PUBG stanowi produkcję w pełni multiplatformową, tak w przypadku Fortnite'a użytkownicy Androida muszą obejść się smakiem. Nie uszło to oczywiście uwadze oszustów.

Millions of views on YouTube for fake "How to install Fortnite on Android" videos including links to actual APK files. Don't install #Fortnite for Android, it's all fake or malicious! Official app is not released yet. They mostly generate revenue for developers. pic.twitter.com/xpDcqbs3G2

— Lukas Stefanko (@LukasStefanko) 12 czerwca 2018Serwis The Hacker News ostrzega przed nowym pomysłem na infekcję urządzeń z Androidem. Wykorzystuje on niebagatelną (ponad 3 mln graczy) popularność Fortnite właśnie. Wydłużające się oczekiwanie na premierę gry na Androidzie skłania wielu użytkowników do poszukiwań na własną rękę, poza sklepem Google Play. I to właśnie tutaj zastawiono sidła – w Internecie krążą paczki APK, które podszywając się pod instalator Fortnite'a, stanowią tak naprawdę malware. Fałszywki pojawiają się zresztą w samym sklepie.

Kampania jest zakrojona szeroko – na YouTube pojawiają się już filmy instruktażowe, które demonstrują, jak poradzić sobie z instalacją (trefnego) APK Fortnite'a. W przypadku części z nich atakujący osadzają nawet linki do zainfekowanego pliku w opisach filmów. Na sprawę zwrócił uwagę Lukas Stefanko z laboratorium ESET. Jak zaprezentował on na zrzutach, instruktażowe filmy z niebezpiecznymi linkami w opisie zostały obejrzane łącznie miliony razy.

Według deklaracji twórców Fotnite, wersja gry na Androida ma zostać udostępniona latem. Do czasu oficjalnej premiery zalecamy wstrzymanie się z poszukiwaniem gry na własną rękę. I nie chodzi tu tylko o podejrzane pliki APK – zagrożenie czyha również w oficjalnym sklepie Google Play, gdzie każdorazowo przy okazji premiery wielkich hitów pojawiają się niebezpieczne podróbki. Całkowicie bezpieczne Fortnite znajdziecie w naszej bazie, w wersji na Windowsa, iOS-a i macOS-a. Fanom Androida oczekiwanie umili świetnie PUBG Mobile

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także