Nie daj się nabrać, za licencję na WhatsAppa płać tylko oficjalnym kanałem

Nie daj się nabrać, za licencję na WhatsAppa płać tylko oficjalnym kanałem

02.12.2015 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkowników popularnego komunikatora WhatsApp straszy sięostatnio koniecznością wykupienia subskrypcji na tę aplikację,gdyż w przeciwnym razie przestanie ona działać. Nie dajcie sięnabrać – rozsyłana jako reklamowy banner wiadomość jestoszustwem. Cyberprzestępcy w ten sposób chcą wyłudzić jedyniepieniądze.

W ten sposób wykorzystano fakt, że WhatsApp jest darmowy przezrok, a później trzeba za niego płacić. Firma pobiera po tym„okresie próbnym” jednego dolara za każdy kolejny rok używania.Płatność przeprowadzana jest jednak oficjalnym kanałem, a nieprzez jakieś szemrane płatności. Tutaj użytkownika nakłania sięzaś do kliknięcia mającego pobrać nową wersję komunikatora, a wrzeczywistości służącego do wyrażenia zgody na obciążenienaszego rachunku telefonicznego – w grę wchodzi nawet 100 zł.

Obraz

Być może najlepszym rozwiązaniem jest w ogóle danie sobiespokoju z WhatsAppem i sięgnięcie po coraz popularniejszegoTelegrama. Ten nastawiony na prywatność komunikator na Androida,iOS-ai WindowsPhone wzbudził ostatnio tak duży niepokój wśród twórcówWhatsAppa, że zaczęli blokować wszystkie linki zawierające słowo„telegram”.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)