Nie działa przycisk blokady w smartfonie z Androidem – co robić?

Nie działa przycisk blokady w smartfonie z Androidem – co robić?

Nie działa przycisk blokady w smartfonie z Androidem – co robić?
10.05.2017 15:12

Może się zdarzyć, że któryś z przycisków w smartfonie bądź tablecie przestanie działać. Nie jest to jednak powód, by urządzenie wyrzucić. Można funkcje tego przycisku przenieść na inny i o ile nie zepsuje się włącznik całkiem nieźle sobie z tym radzić. Z zepsutym włącznikiem zasadniczo też, tylko trzeba starać się, by smartfon się nie wyłączył (o ile nie włącza się sam podczas ponownego ładowania).

Tym razem mamy dla Was dwie propozycje rozwiązania problemu: prostą i złożoną.

Volume Unlock

Volume Unlock to bardzo prosta aplikacja, która pozwala na odblokowywanie urządzenia przyciskami regulacji głośności i wyłączanie ekranu z poziomu obszaru powiadomień. Aplikacja jest niezastąpiona na urządzeniach z uszkodzonym włącznikiem – trzeba tylko pilnować, by smartfon się nie wyłączył.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja nie wymaga roota, wystarczy dodać ją jako administratora urządzenia, by mogła przejąć kontrolę nad wybudzaniem. W ustawieniach można wybrać, czy będzie widoczna opcja blokowania ekranu z obszaru powiadomień, czy będzie działać wybudzanie przyciskami regulacji głośności i czy aplikacja ma cały czas działać w tle, co może niestety spowodować większe zużycie energii niż zwykle. Na ekranie domowym można umieścić też widżet do szybkiego blokowania ekranu lub ikonkę.

Button Mapper: Remap your keys

Button Mapper to intuicyjna aplikacja, pozwalająca zmienić działanie niemal wszystkich sprzętowych przycisków urządzenia z Androidem (poza włącznikiem) i to na wiele sposobów. Aplikacja pozwala przypisać im różne funkcje, zmianę ustawień albo uruchamianie aplikacji pod wciśnięcie, podwójne wciśnięcie albo dłuższe przytrzymanie przycisku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja w darmowej wersji pozwala zmienić działanie przycisku powrotu do ekranu domowego i przycisków regulacji głośności, w płatnej także „Wstecz” i „Menu” lub „Ostatnie aplikacje” – zależnie od konstrukcji telefonu. Można im przypisać wybudzanie ekranu, włączanie latarki, wyłączanie aplikacji w tle, zmianę utworów, robienie zrzutów ekranu, regulację jasności ekranu, włączanie Wi-Fi i wiele innych operacji. Można też uruchamiać konkretne zadania, zależne od dostępności zainstalowanych aplikacji (notatka, udostępnienie i tym podobne), lub uruchomić aplikację.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto aplikacja pozwala zamienić miejscami przyciski „Wstecz” i „Menu” (dotyczy sprzętowych). W zaawansowanych ustawieniach znajdziemy możliwość regulacji długości przytrzymania przycisku i wyłączenia modyfikacji w czasie pracy aparatu, co przyda się jeśli przyciski wykorzystywane są do robienia zdjęć. Dodatkowo w płatnej wersji można także ustawić długość wibracji przy przytrzymaniu przycisku lub dopasowywać regulację głośności do położenia smartfonu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)