Nie musisz szukać sterowników, nowy Driver Booster zrobi to za Ciebie

Nie musisz szukać sterowników, nowy Driver Booster zrobi to za Ciebie

Nie musisz szukać sterowników, nowy Driver Booster zrobi to za Ciebie
Redakcja
23.09.2015 14:35

Sterowniki do sprzętu to w przypadku systemu Windows temat drażliwy: to właśnie one w dużym stopniu odpowiadają za wydajność systemu, przy nieodpowiedniej konfiguracji mogą także zdestabilizować jego działanie. Pomocny może być tutaj darmowy Driver Booster tworzony przez firmę IObit, który dba o to, abyśmy używali aktualnych sterowników. Właśnie pojawiła się jego nowa wersja.

Producent od dłuższego czasu rozwija swoje oprogramowanie, które z wersji na wersję staje się coraz lepsze. Trzecia już edycja Driver Boostera zapewnia pełną kompatybilność z najnowszym systemem Windows 10. Możemy go więc wykorzystać nie tylko na starszych komputerach, ale również na nowszych i po dokonaniu aktualizacji. Interfejs zmieniono w nieznacznym stopniu, autorzy postarali się o jeszcze prostszą obsługę, wsparcie dla większej ilości języków (w tym i języka polskiego), a także wybór motywu graficznego spośród trzech dostępnych: jasnego, ciemnego i nazywanego Interstellar, który łączy cechy obu wcześniejszych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najważniejszą zmianą w tej wersji jest znaczna rozbudowa bazy sterowników i sprzętu. Teraz program wspiera ponad 200 tysięcy urządzeń, zapewniając w ich przypadku najnowsze dostępne sterowniki. Zadowoleni będą także gracze, bo aplikacja pozwala na pobieranie i aktualizowanie komponentów wykorzystywanych przez gry jak np. różne wersje Visual C++ Redistributable (VC Runtime). Silnik skanujący ma być szybszy, ale i lepiej rozpoznawać przestarzałe sterowniki. Całość znacznie zautomatyzowano: Driver Booster może w tle skanować sprzęt, pobierać nowe wersje oprogramowania, wykonywać kopię zapasową już istniejącego. Użytkownikowi pozostaje zatwierdzenie instalacji, choć w razie potrzeby może on samodzielnie czuwać nad całym procesem.

Program jest prosty w obsłudze i działa na tyle stabilnie, że można go bez wahania zainstalować i używać bez obawy o sprawność systemu. Sam proces diagnostyki zajmuje w przypadku standardowego komputera zaledwie kilka sekund. Gdy proces analizy komputera i zainstalowanych na nim sterowników zostanie zakończony, narzędzie wyświetla w głównym oknie listę wszystkich przestarzałych sterowników, które należy zaktualizować. Poza informacją o dokładnej nazwie urządzenia, do którego się one odnoszą, Driver Booster ocenia również, jak bardzo przestarzałe są wykryte sterowniki. Aplikacja umożliwia ich szybkie zaktualizowanie, odinstalowanie, a także zignorowanie, jeżeli okazałoby się, że nowa wersja powoduje jakiekolwiek problemy i nie powinna być instalowana.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Driver Booster tworzy punkty przywracania, pozwalając przywrócić system do pierwotnego stanu w razie niepowodzenia. Domyślnie wyszukuje jedynie sterowniki, które przeszły testy WHQL, dzięki czemu oferuje stabilne wersje. W ustawieniach możemy zdefiniować czy Driver Booster uruchamiany ma być wraz z Windowsem oraz co jaki czas ma być przeprowadzana analiza sterowników. Najnowszą wersję aplikacji znajdziecie w bazie naszego serwisu, zapraszamy do jej pobierania – całość jest dostępna po polsku, wersję podstawową producent oferuje za darmo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)