Nie musisz szukać sterowników, nowy Driver Booster zrobi to za Ciebie

Nie musisz szukać sterowników, nowy Driver Booster zrobi to za Ciebie
23.09.2015 14:35
Nie musisz szukać sterowników, nowy Driver Booster zrobi to za Ciebie
Redakcja
Redakcja

Sterowniki do sprzętu to w przypadku systemu Windows temat drażliwy: to właśnie one w dużym stopniu odpowiadają za wydajność systemu, przy nieodpowiedniej konfiguracji mogą także zdestabilizować jego działanie. Pomocny może być tutaj darmowy Driver Booster tworzony przez firmę IObit, który dba o to, abyśmy używali aktualnych sterowników. Właśnie pojawiła się jego nowa wersja.

Producent od dłuższego czasu rozwija swoje oprogramowanie, które z wersji na wersję staje się coraz lepsze. Trzecia już edycja Driver Boostera zapewnia pełną kompatybilność z najnowszym systemem Windows 10. Możemy go więc wykorzystać nie tylko na starszych komputerach, ale również na nowszych i po dokonaniu aktualizacji. Interfejs zmieniono w nieznacznym stopniu, autorzy postarali się o jeszcze prostszą obsługę, wsparcie dla większej ilości języków (w tym i języka polskiego), a także wybór motywu graficznego spośród trzech dostępnych: jasnego, ciemnego i nazywanego Interstellar, który łączy cechy obu wcześniejszych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najważniejszą zmianą w tej wersji jest znaczna rozbudowa bazy sterowników i sprzętu. Teraz program wspiera ponad 200 tysięcy urządzeń, zapewniając w ich przypadku najnowsze dostępne sterowniki. Zadowoleni będą także gracze, bo aplikacja pozwala na pobieranie i aktualizowanie komponentów wykorzystywanych przez gry jak np. różne wersje Visual C++ Redistributable (VC Runtime). Silnik skanujący ma być szybszy, ale i lepiej rozpoznawać przestarzałe sterowniki. Całość znacznie zautomatyzowano: Driver Booster może w tle skanować sprzęt, pobierać nowe wersje oprogramowania, wykonywać kopię zapasową już istniejącego. Użytkownikowi pozostaje zatwierdzenie instalacji, choć w razie potrzeby może on samodzielnie czuwać nad całym procesem.

Program jest prosty w obsłudze i działa na tyle stabilnie, że można go bez wahania zainstalować i używać bez obawy o sprawność systemu. Sam proces diagnostyki zajmuje w przypadku standardowego komputera zaledwie kilka sekund. Gdy proces analizy komputera i zainstalowanych na nim sterowników zostanie zakończony, narzędzie wyświetla w głównym oknie listę wszystkich przestarzałych sterowników, które należy zaktualizować. Poza informacją o dokładnej nazwie urządzenia, do którego się one odnoszą, Driver Booster ocenia również, jak bardzo przestarzałe są wykryte sterowniki. Aplikacja umożliwia ich szybkie zaktualizowanie, odinstalowanie, a także zignorowanie, jeżeli okazałoby się, że nowa wersja powoduje jakiekolwiek problemy i nie powinna być instalowana.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Driver Booster tworzy punkty przywracania, pozwalając przywrócić system do pierwotnego stanu w razie niepowodzenia. Domyślnie wyszukuje jedynie sterowniki, które przeszły testy WHQL, dzięki czemu oferuje stabilne wersje. W ustawieniach możemy zdefiniować czy Driver Booster uruchamiany ma być wraz z Windowsem oraz co jaki czas ma być przeprowadzana analiza sterowników. Najnowszą wersję aplikacji znajdziecie w bazie naszego serwisu, zapraszamy do jej pobierania – całość jest dostępna po polsku, wersję podstawową producent oferuje za darmo.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)