Nie, nowy Android nie pozbawi nas wskaźnika zasięgu sieci komórkowej

Nie, nowy Android nie pozbawi nas wskaźnika zasięgu sieci komórkowej

Nie, nowy Android nie pozbawi nas wskaźnika zasięgu sieci komórkowej
27.12.2017 10:14

Choć coraz trudniej znaleźć zalety kupowania smartfonów od operatorów sieci komórkowych, wciąż jest to dość popularna praktyka, także w Polsce. Możliwość modyfikowania Androida często jest dla nich okazją do preinstalowania kolejnego bloatware czy blokowania bootloadera. Wraz z przyszłoroczną premierą Androida P, możliwości operatorów będą nieco większe: będą mogli ukryć szczegółowe informacje o sile sygnału dostępne w ustawieniach Androida.

Z tego powodu Internet, również polskojęzyczny, zdążyły już obiec dramatyczne apele, według których użytkownicy nie będą mieli możliwości sprawdzania siły sygnału sieci komórkowej. Nie ma to zbyt wiele wspólnego z prawdą: na łamach XDA Developers opublikowano co prawda znalezisko wprowadzające w tej kwestii zaledwie możliwość ograniczeń, ale one także nie dotyczą wskaźnika siły sygnału na ekranie głównym, jaki w telefonach komórkowych znany jest od lat.

350208257790601153

Powyższy commit dotyczy szczegółowych informacji o sile sygnału wyrażonej w decybelach i dostępnej z poziomu ustawień karty SIM. Od Androida P operatorzy będą mogli zdecydować, czy wartość pojawi się w ustawieniach systemowych. Nie wpłynie to jednak na informacje wyświetlane na ekranie głównym.

Co ważne, informacje o konkretnych wartościach siły sygnału nie będą mogły być przez operatorów blokowane, a jedynie ukrywane w jednym menu. Jeżeli zatem operator zdecyduje się na takie kroki, to nadal nic nie będzie stało na przeszkodzie, by szczegółowe informacje zdobyć z wykorzystaniem zewnętrznego oprogramowania, np. aplikacji Network Signal Info. Będą one mogły być nadal wykorzystywane przez API.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)