Nie potrzebujesz kafelków? Start Menu 8 przywróci klasyczne menu w Windows 10

Nie potrzebujesz kafelków? Start Menu 8 przywróci klasyczne menu w Windows 10
Redakcja

21.07.2015 15:10, aktual.: 21.07.2015 15:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jednym z najnowszych elementów najnowszej wersji Windows jest przywrócone Menu Start. Nie każdemu jednak jego odświeżona forma może odpowiadać: nie wszyscy potrzebują interaktywnych kafelków, a lepsze może być tradycyjne menu. Firma IObit może nam w takim przypadku pomóc, jej darmowa aplikacja Start Menu 8 jest już zgodna z systemem Windows 10.

Podobnie jak wiele innych aplikacji tego typu, Start Menu 8 powstał jako odpowiedź na nieintuicyjny i nieprzyjazny ekran startowy dostępny w systemie Windows 8. Z czasem Microsoft poprawił i rozbudował jego funkcjonalność, niemniej nie przeszkodziło to zewnętrznym deweloperom w dalszym rozwoju swoich aplikacji. IObit znany raczej z programów do czyszczenia i optymalizacji systemu również oferuje własny zamiennik, do tego całkowicie darmowy. Pozwala on na dopasowanie menu do naszych potrzeb.

Start Menu 8 zainstalowany w Windows 10 (10240)
Start Menu 8 zainstalowany w Windows 10 (10240)

Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu. Wystarczy ją zainstalować, a Menu Start zostanie automatycznie zastąpione klasycznym znanym z Windows Vista i Windows 7. Oprócz listy aplikacji znajdziemy tu skróty do najważniejszych bibliotek (dokumenty, obrazy i muzyka), gier, ostatnio przeglądanych plików, ustawień komputera i panelu sterowania. Menu grupuje w jednym miejscu wszystkie programy typu Modern, nie miesza ich razem z aplikacjami desktopowymi, dzięki czemu możemy łatwiej odnaleźć to, czego szukamy. Oczywiście nie zabrakło i wyszukiwarki, która umożliwia szybkie uruchomienie danego programu, a także wyszukiwanie plików. W razie potrzeby skróty do najczęściej używanych aplikacji możemy przypiąć do menu.

Start Menu 8 zwraca swoją uwagę nie tylko prostotą, ale i interesującymi opcjami personalizacji. Użytkownik może wybrać jeden z dwóch stylów (płaski, a także klasyczny wzorowany na Windows 7), ustawić poziom przezroczystości menu, a także wybrać jedną spośród wielu dostępnych ikon dla przycisku. Program umożliwia ustalanie liczby wyświetlanych programów i elementów, wyróżnianie nowych aplikacji, zmianę zachowanie przycisku wyłączania i wybór metody sortowania elementów znajdujących się na liście. W razie potrzeby można dopasować i inne składniki: jeżeli nie potrzebujemy skrótów do bibliotek, może zamienić je na np. łącza do otoczenia sieciowego, paska uruchamiania czy wbudowanej w system pomocy technicznej.

Najnowsza wersja programu, która znajdziecie już w bazie naszego serwisu, jest w pełni zgodna z Windows 10 – przetestowaliśmy i sądzimy, że w wielu przypadkach to menu sprawdzi się lepiej, niż nowe Menu Start przygotowane przez Microsoft. Oczywiście nadal można korzystać z niego także na starszych edycjach, począwszy od Windows XP. Nie jest to jedyna alternatywa, z jakiej możecie korzystać. Innym przykładem jest popularny Classic Shell.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)