Nie przegapisz już żadnych artykułów: Firefox integruje się z Pocket

Nie przegapisz już żadnych artykułów: Firefox integruje się z Pocket
Redakcja

02.06.2015 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy przeglądarki Firefox właśnie zyskali kolejną przydatną funkcję. Najnowsza wersja tej popularnej aplikacji przynosi integrację z usługą Pocket, którą można wykorzystać do przechowywania materiałów do przeczytania w późniejszym czasie. Integracja jest prosta, ale dla wielu osób będzie w zupełności wystarczająca.

Trzeba zaznaczyć, że zmiany są nieco nietypowe – Firefox 38 jest bowiem dostępny także w wersji ESR, czyli edycji o przedłużonym wsparciu technicznym. Teoretycznie w takich wydaniach nie powinniśmy spodziewać się żadnych większych zmian, tym razem jest jednak inaczej – aktualizacja 38.0.5 wprowadza w przeglądarce Mozilli zintegrowanego Pocketa. Usługa kiedyś była znana pod nazwą Read It Later, obecnie stanowi najczęstszy wybór osób, które poszukują swoistego „magazynu” na ciekawe materiały, a które nie zawsze mają czas przeglądać je na bieżąco. Wystarczy zapisać je na koncie, a następnie przeglądać w odpowiednim dla nas momencie.

Obraz

Przygotowana przez Mozillę integracja nie jest specjalnie skomplikowana: na pasku narzędziowym pojawił się nowy przycisk. Po jego kliknięciu za pierwszym razem zostaniemy poproszeni o zalogowanie do usługi Pocket. Możemy to zrobić nie tylko danymi z usługi, ale również wykorzystując konto Mozilli. Osoby korzystające z synchronizacji danych w przeglądarce mają więc ułatwione zadanie. Po zalogowaniu nie musimy robić nic więcej – przycisk od tej pory pozwala na zapisywanie stron na naszym koncie Pocket, wystarczy kliknąć przycisk, opcjonalnie dodać do zapisanej strony tagi. To wszystko, aby przeglądać listę witryn, konieczne jest przejście na stronę usługi. Mozilla zaznacza, że obciążenie generowane przez nową funkcję jest na tyle niewielkie, że użytkownicy nie powinni odczuć żadnego spowolnienia i zmniejszenia komfortu korzystania z Firefoksa.

W nowości jest jednak pewien haczyk: jak na razie integracja z Pocket jest dostępna jedynie w niektórych wersjach językowych przeglądarki (m.in. angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej, japońskiej i hiszpańskiej). W polskiej wersji Firefoksa go nie uświadczymy, ale niebawem sytuacja ma ulec zmianie. Jeżeli możecie już korzystać z dodatku, a mimo to nie chcecie widzieć go w przeglądarce, to wyłączenie wymaga edycji opcji zaawansowanych. Wystarczy uruchomić stronę about:config, wyszukać ustawienie browser.pocket.enabled, a następnie zmienić jego wartość na false. Po ponownym uruchomieniu Firefoksa integracja z Pocket zostanie wyłączona.

Integracja z Pocket to ciekawa opcja, po którą zapewne sięgnie sporo użytkowników. Warto jednak zauważyć, że internauci od dawna mogą korzystać z oficjalnego Pocket dla Firefoksa. Ten ma większe możliwości, choć bardziej wpływa na działanie aplikacji. W rozszerzeniu znajdziemy opcję synchronizacji danych, listę materiałów zapisanych w usłudze, a nawet tryb przeglądania w trybie offline, gdy brakuje nam połączenia z Internetem. Dodatek oferuje ponadto funkcję dzielenia się materiałami ze znajomymi, obsługę za pomocą skrótów klawiaturowych, a także sporo opcji do konkretnego ustawienia działania wedle naszych potrzeb.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)