Nie wegetuj, kwitnij! Aplikacja Thrive pomoże odzyskać kontrolę nad życiem

Nie wegetuj, kwitnij! Aplikacja Thrive pomoże odzyskać kontrolę nad życiem

17.01.2018 14:38, aktual.: 17.01.2018 17:24

Spędzasz dużo czasu ze smartfonem? Jeśli to nie Ty kontrolujesz swoje urządzenie, a ono kieruje Tobą, coś jest nie tak. Jak zwykle w takich przypadkach, można spróbować ratować się aplikacją Thrive. To ciekawy projekt, który ma nam pomóc odzyskać kontrolę nad życiem i znów czerpać z niego pełnymi garściami.

Aplikacja Thrive powstała z inicjatywy Arianny Huffington, najlepiej znanej jako założycielka serwisu informacyjnego Huffington Post i wymienianej w rankingach najbardziej wpływowych ludzi świata i najpotężniejszych kobiet naszych czasów. Jej najświeższy startup, Thrive Global, ma na celu walkę z wszechobecnym stresem, wypaleniem zawodowym i związanymi z tym konsekwencjami psychologicznymi. W skrócie Thrive walczy z korporacyjnym „wyścigiem szczurów” i przekonaniem, że wypalenie to naturalna cena sukcesu zawodowego.

Thrive Global prowadzi badania nad zarządzaniem czasem i nawiązywaniem zdrowszych relacji z wszechobecną techniką. Opracowane na tej podstawie strategie i narzędzia udostępniają przedsiębiorstwom chętnym, by zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników, co przełoży się na lepsze wyniki, trafniejsze decyzje i wyższy poziom kreatywności.

Dla szerokiego grona odbiorców z kolei udostępniona została darmowa aplikacja Thrive dla Androida. Aplikacja ta pozwala odciąć się od niektórych rozpraszających nas rzeczy i od pracy. W jej ustawieniach znajdziemy między innymi możliwość blokowania wszystkich powiadomień poza pochodzącymi od kontaktów z grupy VIP (z różnych aplikacji) albo całkowite blokowanie smartfonu na wyznaczony czas. W tym trybie w ogóle nie można korzystać z urządzenia. Gdy uruchomiony jest któryś z trybów Thrive, aplikacja może automatycznie odpowiadać na otrzymane wiadomości i informować, że adresat właśnie odpoczywa od Internetu i smartfonu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Można też używać monitora korzystania z konkretnych aplikacji i ustawiać sobie cele czasowe. Jeśli celem jest używanie którejś z aplikacji mniej niż wyznaczony czas, po przekroczeniu limitu zostanie ona zablokowana do południa następnego dnia. Można też korzystać z harmonogramów tygodniowych, jeśli prowadzimy odpowiednio regularny tryb życia. Ponadto Thrive będzie zbierać statystyki i podpowiadać, jak możemy uczynić życie lepszym.

W założeniach aplikacja ma odłączyć nas od smartfonów i ponownie połączyć z naszymi myślami, hobby, rodziną i szeroko pojętym życiem. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak będziemy z aplikacji Thrive korzystać. Wielu osobom wystarczy silna wola i wyjście z domu bez smartfonu albo wyłączenie transmisji danych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)