Niektóre Xperie otrzymają Androida 5.1. Co z tańszymi urządzeniami?

Niektóre Xperie otrzymają Androida 5.1. Co z tańszymi urządzeniami?
05.06.2015 12:40
Niektóre Xperie otrzymają Androida 5.1. Co z tańszymi urządzeniami?
Redakcja
Redakcja

Dopiero co niektóre Xperie otrzymały Androida 5.0 Lollipop, a Sony już przymierza się do następnej aktualizacji. Posiadacze reprezentacyjnych modeli, także tych już niekoniecznie najnowszych, nie muszą się martwić o wsparcie i aktualizację oprogramowanie. Nieco gorzej jest z urządzeniami starszymi, te najprawdopodobniej zostaną zapomniane.

Oficjalny komunikat, jaki pojawił się na stronie Sony, na pewno ucieszy wielu klientów japońskiej firmy. Android w wersji 5.0 to ogromne zmiany na wielu płaszczyznach, ale również sporo problemów technicznych np. w kwestii zarządzania pamięcią operacyjną. Na niektórych urządzeniach dają o sobie znać, nawet wtedy, gdy producent stosuje własną nakładkę. Sytuacja ma wyglądać znacznie lepiej w przypadku wersji 5.1, która już w lipcu trafi na pierwsze Xperie. Już teraz wiadomo, że aktualizacją zostaną objęte modeli z serii Xperia Z, Z1, Z2, Z3, ZL, ZR, Tablet Z, T2 Ultra, a także C3. Wszystkie otrzymają najnowszy system, który poprawia wspomniane błędy, wprowadza natywną obsługę dual SIM, ale również HD Voice.

350137427505211329

Oczywiście w przypadku telefonów Sony wspomnianych mechanizmów nie brakowało, producent zadbał o ich implementację we własnym zakresie. Użytkownicy powinni więc odczuć przede wszystkim większą stabilność i szybkość działania. To jednak nie koniec – w odpowiedzi na wysokie zainteresowanie użytkowników, Sony postanowiło zaktualizować system również na Xperiach M2 i M2 Aqua, choć te modele otrzymają nowego Androida po dostarczeniu go do modelów z serii Z. Co z resztą i urządzeniami z niższej półki cenowej? Tutaj niestety informacji żadnych nie ma i niewykluczone, że nie otrzymają one żadnych aktualizacji. Nie byłoby to nic dziwnego, tego typu działania są w świecie Androida dosyć powszechne i wiele modeli jest przez producentów ignorowanych już w momencie, gdy trafią na półki sklepowe.

Sytuacja wygląda podobnie i w przypadku innych firm: Samsung aktualizuje głównie droższe modele, podobnie robi HTC i LG. Polski oddział tego ostatniego producenta zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu aktualizacja do Androida 5.0 trafi na LG G2 Mini, nie jest to jednak najnowsza wersja systemu. Inaczej jest w przypadku Motoroli, ten producent dostarcza aktualizacje nawet dla tańszych modeli, czego przykładem jest Moto G i Moto E. Zapominać nie możemy także o azjatyckich tygrysach – takie Xiaomi również oferuje długie wsparcie, niezależnie od tego, ile za sprzęt zapłacimy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)