Nielimitowane LTE w Plusie i Cyfrowym Polsacie, nowy Mix w Playu

Nielimitowane LTE w Plusie i Cyfrowym Polsacie, nowy Mix w Playu

02.06.2014 14:43, aktual.: 02.06.2014 20:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Operatorzy Plus i Cyfrowy Polsat, od początku maja działający w ramach jednej grupy, poinformowali dziś o wprowadzeniu nowej usługi, Power LTE. Zaledwie dwie godziny później Play, zgodnie z zapowiedzią, zaprezentował nowy, elastyczny Mix.

Plus i Cyfrowy Polsat podczas konferencji nie ukrywali, że chcieli pokazać swoją nowość przed Playem i tym samym zaznaczyć, że roszczą sobie prawa do pozycji lidera w wyścigu LTE. W ofercie dostępne są trzy abonamenty:

  • 59,90 zł z limitem 20 GB i prędkością do 10 Mb/s LTE po wykorzystaniu limitu,
  • 69,90 zł z limitem 25 GB i prędkością do 20 Mb/s LTE po wykorzystaniu limitu,
  • 89,90 zł z limitem 30 GB i maksymalną prędkością LTE po wykorzystaniu limitu.

Powyższe limity obowiązują podczas korzystania z sieci HSPA+ oraz LTE, przy czym trzeba zaznaczyć, że po przekroczeniu limitu w sieci HSPA+ prędkość zostanie ograniczona do 32 kb/s. Na razie usługa jest dostępna tylko dla nowych klientów, ale od nowego roku będą mogli z niej skorzystać wszyscy. Abonamenty są niższe o 10 zł w ramach usługi SmartDOM, z nowej oferty można skorzystać także w ramach nowej inkarnacji Paszportu Polsatu, czyli Paszportu Korzyści.

Dominik Libicki, wiceprezes Polkomtela, pochwalił się tym, że 7 z 10 klientów Plusa korzysta z Internetu Plusa jako łącza domowego, a sieć LTE dociera do ponad 60% Polaków i zapowiedział, że Power LTE może być zamiennikiem łącza kablowego.

Cyfrowy Polsat o sfinalizowaniu transakcji nabycia Metelemu, spółki kontrolującej pośrednio 100% udziałów Polkomtela, poinformował 8 maja. Tym samym Plus wszedł do Grupy Polsat, która stała się największą grupą medialno-telekomunikacyjną w regionie oraz jednym z największych polskich przedsiębiorstw.

Play obiecywał „zamieszać”, ale raczej nie tego obawiali się konkurenci. Operator zmodyfikował ofertę Formuła Mix, wprowadzając większe pakiety transferu i dając klientom większe możliwości. Warto zaznaczyć, że do końca roku w sieci LTE transfer jest darmowy.

Obraz

Przy podpisaniu umowy na 24 doładowania, pierwsze 12 doładowań ma kosztować 30 złotych. Wysokość kolejnych można wybrać samodzielnie — 12 doładowań za 60 złotych bądź 24 doładowania za 30 złotych. Podobnie można wybierać między doładowaniami za 50 i 100 złotych, 60 i 120 złotych oraz 100 i 200 złotych. Play przy okazji chwali się szeroką ofertą telefonów, które można mieć już za złotówkę, w tym Xperię M2 i Nokię X (z Androidem).

Obraz

Play pochwalił się przy tej okazji, że 6 mln Polaków korzysta z ofert z rodziny Mix. Co roku przybywa około 900 tys. użytkowników miksów. Od 10 czerwca na billboardach reklamujących Miksy będziemy widzieć zadowoloną twarz Kamila Bednarka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (58)
Zobacz także