Niemal połowa użytkowników smartfonów „nie przeżyje” bez nich doby

Strona głównaNiemal połowa użytkowników smartfonów „nie przeżyje” bez nich doby
11.07.2014 14:27
Niemal połowa użytkowników smartfonów „nie przeżyje” bez nich doby
Krzysztof Banaś
Krzysztof Banaś
bDUHGOqe

Bank of Americaprzeprowadziłbadanie na grupie tysiąca pełnoletnich osób, korzystających zesmartfonów. Raport wykazał, że aż 47% respondentów nie wyobraża sobiednia bez swojego telefonu, a 13% z nich nie wytrzyma bez niego nawet godziny.Jedynie 28% ankietowanych mogłoby żyć bez smartfona przez całytydzień, a grupie zaledwie 16% odłożenie urządzenia na zawsze niezrobiłoby żadnej różnicy.

bDUHGOpx

Najwięcej, bo aż 35%respondentów, nieustannie sprawdza co dzieje się na jego smartfonie.Natomiast co godzinę na telefon zerka 16% osób, 8% rano i wieczorem,a zaledwie 13% rzadko i tylko wówczas, gdy naprawdę muszą.

  • Slider item
  • Slider item

Badacze Bank ofAmerica zapytali również ankietowanych, z jakiej przyjemności bylibyskłonni zrezygnować, gdyby ktoś ukradł im smartfona i musieliby goodzyskać. Niemal połowa respondentów była skłonna zrezygnować zalkoholu (45%), natomiast 34% osób dałoby sobie spokój z czekoladą.Co ciekawe, mężczyźni byli bardziej skłonni do rezygnacji z czekoladyniż kobiety. Ponadto 22% osób mogłoby sobie odpuścić zakupy, 16%filmy i telewizję, a 13% nawet seks.

  • Slider item
  • Slider item

Ankietowani w wiekuod 18 do 24 lat, zapytani o priorytety, umieścili swoje smartfonywyżej niż dezodorant czy nawet szczoteczka do zębów, więc ichtelefony są ważniejsze niż higiena osobista. Ponadto 7 na 10 osób wprzypadku zgubienia lub kradzieży smartfona będzie bardzozaniepokojona, że nie może połączyć się z rodziną czy przyjaciółmi,ani odbyć ważnej rozmowy. Natomiast 79% osób bałoby się również obezpieczeństwo informacji, jakie przechowywali na telefonie, orazutratę swoich kontaktów.

  • Slider item
  • Slider item

Perspektywaspołeczeństwa, które stawia smartfony wyżej niż higiena osobista inie może się z nimi rozstać nawet na dobę, nie jest dobra. Lekarstwemna uzależnianie się od kieszonkowych komputerków może byćodłożenie smartfona na półkę i wypad ze znajomymi choćby na rower dolasu. Coraz częściej wspólne spotkania przeradzają się w telefonicznypiknik, gdzie zamiast spędzania czasu ze sobą, każdy zanurza się wwirtualnym świecie na swoim smartfonie. Obyśmy nie doczekali się obozów dla uzależnionych od smartfonów.

Udostępnij:
bDUHGOqv