Nieoficjalna kompilacja 10558: sporo nowości i kolejne poprawki

Nieoficjalna kompilacja 10558: sporo nowości i kolejne poprawki

Nieoficjalna kompilacja 10558: sporo nowości i kolejne poprawki
Redakcja
04.10.2015 11:38, aktualizacja: 19.10.2015 09:27

Microsoft ciągle pracuje nad ulepszeniem systemu Windows 10, nie dziwi więc ogromne zainteresowanie tym tematem. Do Internetu wyciekła nieoficjalna kompilacja 10558, której postanowiliśmy się przyjrzeć ze względu na liczne zmiany. Te są bardzo ciekawe i pokazują, że z tygodnia na tydzień system prezentuje się coraz lepiej.

Informacje o przecieku podała niemalże tradycyjnie już grupa WZor. Zaznaczamy, że nie jest to wydanie oficjalne, nikt nie jest więc w stanie zagwarantować, że jego używanie jest bezpieczne – właśnie dlatego nie podajemy żadnych linków służących do pobrania obrazów płyt z tą kompilacją. Trzeba natomiast jasno przyznać, że już od dawna nie widzieliśmy tylu istotnych nowości w jednym tylko wydaniu. Niektóre z nich to zmiany oczekiwane od dawna, inne przedstawiają natomiast zupełnie niespodziewane szlifowanie poszczególnych elementów systemu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najważniejsza nowość to zintegrowanie w systemie aplikacji do obsługi wiadomości i prostego klienta Skype. Ten pierwszy program miał się znaleźć już w wydaniu finalnym, Microsoft nie zdążył z nim jednak na premierę. Aplikacja jest uniwersalna i podobnie jak inne tego typu twory, bardzo prosta w obsłudze. Z jej poziomu możemy przesyłać wiadomości zarówno do użytkowników Skype, jak i kont Microsoft. Po lewej stronie umieszczono listę rozmów i wyszukiwarkę, prawą zajmuje natomiast okno wiadomości, w którym możemy wybrać emotikony, a także wyciszać dowolną konwersację. Przyciski dostępne w aplikacji umożliwiają wykonanie rozmowy głosowej lub wideo – wtedy automatycznie uruchamia się Skype Video, kolejna nowa aplikacja. To bardzo prosty klient, choć znajdziemy w nim np. wyszukiwarkę osób z globalnego katalogu użytkowników tej sieci.

Gdy zdecydujemy się uruchomić przeglądarkę Edge przekonamy się, że i ona została zaktualizowana. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i stosowanym obecnie oznaczeniem wersji, Edge przeskoczył na numerek 22 i pozwala na używanie podglądu kart. Wystarczy najechać na nie myszką, aby zobaczyć niewielką miniaturkę strony. Nie znajdziemy tu natomiast spodziewanych ustawień od synchronizacji, zmianie nie uległa także zgodność z HTML5, a więc na razie skupiono się na interfejsie. W nowym panelu sterowania znajdziemy za to istotne ustawienie: nowe aplikacje dostępne we wbudowanym w systemie sklepie możemy nareszcie instalować na zewnętrznych nośnikach takich jak karty SD i przenośne dyski. Ucieszy to z pewnością posiadaczy tabletów, którzy mają ograniczone miejsce na dane i którzy od dawna czekali na wprowadzenie tej funkcji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oprócz tego Microsoft wprowadził nieco zmian związanych z wyglądem systemu. Zaktualizowano część z ikon panelu sterownia, na pasku powiadomień zobaczymy także nową ikonę związaną z bezpiecznym usuwanie urządzeń USB. Jest ona wykonana w taki sam sposób, jak np. te od głośności i zarządzania sieciami, dzięki czemu całość stała się nieco spójniejsza. Microsoft musi jeszcze zmienić ikonę Bluetooth, ta nadal zdecydowanie się wyróżnia i odstaje od reszty. Jak na razie nic nie wiadomo o ewentualnym udostępnieniu kompilacji 10558 dla osób biorących udział w programie Insider.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (149)