Nintendo pokazuje, jak powinno się traktować kiepskie gry. Deweloperzy, uczcie się

Nintendo pokazuje, jak powinno się traktować kiepskie gry. Deweloperzy, uczcie się
Piotr Urbaniak

25.01.2019 16:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nintendo po raz kolejny pokazuje, że budowana przez wiele lat renoma jest ważniejsza od chwilowego zysku. Deweloperzy z całego świata, uczcie się od Japończyków. Na zapowiedziane podczas E3 2017 Metroid Prime 4 czekają miliony graczy na całym świecie i wielu z nich zapewne bez zastanowienia pobiegłoby do sklepu, ale producent postanowił istotnie odłożyć premierę w czasie.

Dyrektor wykonawczy firmy z Kioto, Shinya Takahashi, nagrał kurtuazyjne wideo, w którym tłumaczy powody podjętej decyzji. W skrócie – jakość produkcji okazała się niesatysfakcjonująca, przez co prace nad nią postanowiono powierzyć Retro Studios, autorom pierwszej części cyklu.

Przedstawiciel zapewnia, że nie ma tu mowy o żadnym łataniu aktualnego kodu. Retro Studios zacznie tworzenie gry od nowa, co oczywiście w sposób zauważalny wpłynie na datę premiery, aczkolwiek zarazem sprawi – zdaniem Takahashiego – że gracze otrzymają dopracowany, w pełni godzien reprezentowanej marki produkt, który nie zawiedzie nabywców.

Firma jeszcze przeprasza fanów

– Nie podjęliśmy tej decyzji z łatwością. Ta zmiana oznacza ponowne rozpoczęcie prac od samego początku, więc zakończenie gry będzie opóźnione w stosunku do naszego pierwotnego planu wydawniczego. Zdajemy sobie sprawę, że opóźnienie to mocno rozczaruje wielu fanów, którzy nie mogą doczekać się premiery Metroid Prime 4 – mówi dyrektor, dodając jednak, że mimo wszystko to jakość oferowanych gier stanowi dla jego firmy kwestię najważniejszą.

Development Update on Metroid Prime 4 for Nintendo Switch

Naturalnie dużo w tym PR-u, ale i tak trzeba przyklasnąć Nintendo za etykę prowadzenia biznesu. Właśnie dziesiątki tysięcy roboczogodzin poszły na marne, a przedsiębiorstwo musiało do tego pogodzić się z obniżeniem prognoz finansowych na najbliższe miesiące. Ciekawe ilu spośród branżowych konkurentów Nintendo postąpiłoby w ten sam sposób, zamiast jak najszybciej wypchnąć niedopracowanego potworka i robić maślane oczka, wypluwając kolejne patche.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)