nju mobile wchodzi na rynek, Play ripostuje

nju mobile wchodzi na rynek, Play ripostuje

Marcin Paterek
26.04.2013 13:52, aktualizacja: 26.04.2013 19:03

Silna konkurencja czy wręcz wojna cenowa to wymarzona okazja dla klientów będących w centrum zainteresowania rywalizujących firm. Jest to widoczne m.in. w przypadku operatorów komórkowych, którzy co jakiś czas próbują zdobyć rynek skrojonymi od podstaw ofertami. Dwa miesiące temu głośno było o ofercie nielimitowanego przeglądania Internetu w Play, natomiast od wczoraj w świetle jupiterów znajduje się Orange, które zaatakowało przy pomocy nju mobile. Nowa marka na polskim rynku skierowana jest do klientów, którzy oprócz niskich opłat dodatkowo cenią sobie możliwość nie przywiązywania się do operatora.

najtańszy abonament bez telefonu i bez limitu w #nju

Podstawowe stawki w abonamencie wyglądają dość standardowo — 19 gr za minutę połączenia, 9 gr za SMS, 19 gr za MMS i 19 gr za 1 MB przesłanych danych. Jednak w ofercie najciekawsze są zaproponowane przez nju mobile limity opłat. Klient zapłaci maksymalnie 29 zł za rozmowy, 9 zł za SMS-y i 19 zł za dostęp do Internetu — po przekroczeniu tych kwot korzystanie ze wszystkich usług staje się darmowe. Mały haczyk dotyczy tylko korzystania z Sieci, gdyż po przekroczeniu 1 GB transferu prędkość transmisji zostaje ograniczona do 16 kbps. Można temu zaradzić wykupując pakiety danych: 350 MB za 5 zł lub 700 MB za 7 zł. Umowa z nju mobile podpisywana jest na czas nieokreślony (po 30 dniach następuje automatyczne odnowienie), natomiast minimalna kwota na rachunku wynosi 9 zł miesięcznie.

W przypadku oferty na kartę podstawowe opłaty zostały ustalone na tym samym poziomie (19 gr za minutę połączenia do wszystkich sieci, 9 gr za SMS, 19 gr za MMS i 19 gr za 1 MB danych), natomiast pakiet danych to koszt 7 zł za 350 MB. Taryfa może przypaść do gustu zwłaszcza tym osobom, które sporadycznie wysyłają wiele SMS-ów i wykonują dużo połączeń. Po aktywacji usługi „do wszystkich”, klient w danym dniu zapłaci tylko 2 zł za nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci, w bonusie otrzymując 100 MB transferu aktywnego do północy. Konto w nju mobile na kartę można zasilić doładowaniami w kwotach 5, 10, 25, 40, 50, 100 lub 200 zł.

Na odpowiedź konkurencji nie trzeba było długo czekać. Uruchomiona dziś oferta abonamentu Red Bull Mobile No Limits przewiduje dwa progi cenowe. Przy zawarciu umowy na czas nieokreślony, za 29,50 zł klient otrzymuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci oraz bezpłatny dostęp do Facebooka, NK i YouTube. Oprócz tego użytkownik dostaje 50 MB transferu danych, ale za to SMS i MMS kosztują po 18 groszy. Za 10 zł więcej (abonament 39,50 zł miesięcznie) operator poszerza ofertę o bezpłatne SMS-y do wszystkich sieci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)