No to cześć Skype, i dzięki za ryby. WhatsApp testuje wideokonferencje

No to cześć Skype, i dzięki za ryby. WhatsApp testuje wideokonferencje

No to cześć Skype, i dzięki za ryby. WhatsApp testuje wideokonferencje
16.05.2016 20:33

Używacie WhatsAppa? Ten komunikator pod względem popularnościzdeklasował konkurencję. Na samego Androida doczekał się ponadmiliarda instalacji, przekonując do siebie użytkowników wygodnymiczatami i darmowymi rozmowami głosowymi. A teraz wygląda na to, żenie tylko rozmowy głosowe w nim będą. Pożegnajcie Skype'a ipowitajcie wideokonferencje w WhatsAppie.

Wszystkie znaki wskazują na to, że już niebawem WhatsAppzaoferuje użytkownikom połączenia wideo. W grudniu zeszłego rokupojawiły się w Sieci zrzuty ekranu wersji na iOS-a (2.12.16.2),zawierającej podstawowe elementy do obsługi konferencji wideo.Potem pojawiły się wycieki od tłumaczy tej aplikacji, mającychprzygotować przekłady na inne języki dla ciągów „Video Call”i „Video Calling is unavailable at this time”.

Obraz

Teraz jednak pojawił się finalny dowód. Użytkownicyandroidowej wersji beta (2.16.80) w ostatni weekend dostali na chwilęprzycisk „Video Call” w interfejsie czatu, mieli możliwośćwyboru między połączeniem głosowym i wideo. Podobno niektórzybyli w stanie nawet przeprowadzić taką rozmowę, choć nie pojawiłysię na to żadne dowody.

Obraz

Funkcja najwyraźniej jest aktywowana po stronie serwera, cosugeruje, że WhatsApp będzie wprowadzał ją krok po kroku, dlawybranych użytkowników – tak samo, jak to było z połączeniamigłosowymi. Pierwsi na pewno dostaną ją testerzy, więc jeślichcecie przystąpić do programu betatestów, to możecie zrobić totutaj.

Z działającymi wideokonferencjami WhatsApp może więc stać sięłatwo Skype naszych czasów, tym bardziej, że ten klasycznykomunikator na urządzeniach mobilnych nie zdołał zdobyć takiejpopularności, jaką cieszył się w poprzednim dziesięcioleciu nadesktopach. Już przecież są kraje, w których z WhatsAppa korzystaponad 90% populacji.

W bliskiej przyszłości w komunikatorze tym mają pojawić sięzresztą nie tylko wideorozmowy. Spodziewajcie się też obsługikodów QR, tagów NFC i rozsyłania zaproszeń do grup przez linki.

Póki co stabilną wersję komunikatora WhatsApp znajdziecie wnaszej bazie oprogramowania, w wersjach na Androida,iOS-a,WindowsPhone, Windowsaoraz OS-aX.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)