Nokia 1 z Android Go: przyzwoita jakość za mniej niż 80 euro

Nokia 1 z Android Go: przyzwoita jakość za mniej niż 80 euro

Nokia 1 z Android Go: przyzwoita jakość za mniej niż 80 euro
28.12.2017 15:45

Po wprowadzeniu na rynek niedrogiej Nokii 2 (widoczna na grafice powyżej) firma HMD Global planuje prezentację jeszcze tańszego smartfonu. Model zwany w mediach „Nokia 1” ma rzekomo kosztować między 73 i 80 euro.

Nokia 1 ma być kierowana przede wszystkim do odbiorców na rynkach rozwijających się, gdzie niedrogie smartfony cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na urządzeniu zainstalowany zostanie lżejszy system Android Go – modyfikacja Androida 8.1 „Oreo”, przystosowana do działania z niewielką pamięcią operacyjną.

Nokia 1 ma mieć tylko 1 GB RAM-u i skromne 8 GB na dane użytkownika. Szczegółowa specyfikacja urządzenia nie jest jeszcze znana, ale informator z Rosji mówi o ekranie IPS o rozdzielczości HD, który powinien zapewnić dobre kąty widzenia i rozsądnej jakości kolory.

Jeśli Nokia 1 będzie choć trochę przypominała Nokię 2, możemy też spodziewać się niezłego akumulatora, który pozwoli obejść się bez ładowarki przez 2 dni. Dłuższy niż przeciętny czas pracy na akumulatorze to największa zaleta Nokii 2.

Te same źródła mówią też o podobnym projekcie z Android Go firmy Huawei. To ciekawe posunięcie w kontekście ostatnich działań producentów smartfonów, starających się podnieść średnią cenę sprzedaży urządzeń mobilnych. Segment tanich urządzeń z niewielkimi marżami sprzedaży został nieco zaniedbany, gdyż dystrybucja tych produktów przynosi niewielkie zyski. Możliwe jednak, że HMD i Huawei zauważyły potencjał chłonnych rynków rozwijających się.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)