Nokia Beamer - udostępnianie ekranu Lumii poprzez sieć

Nokia Beamer - udostępnianie ekranu Lumii poprzez sieć

Nokia Beamer - udostępnianie ekranu Lumii poprzez sieć
24.01.2014 19:40

Aktualizacja Nokia Black powoli zaczyna trafiać do urządzeń od polskich operatorów. Wśród wielu nowości, świeżo upieczeni użytkowcy nowej wersji oprogramowania do Lumii powinni zainteresować się aplikacją Nokia Beamer. Jest to darmowy program, który pozwala na udostępnienie ekranu systemu z Windows Phone na dowolną przeglądarkę wspierającą HTML5 na smartfonie, tablecie czy Smart TV.

350046314907789249

Aplikację obsługujemy w bardzo prosty sposób. Po uruchomieniu sprawdzamy czy jesteśmy podłączeni do sieci. Jest to ważne, gdyż obraz z Lumii udostępniany jest przez serwer Nokii. Jeśli mamy połączenie, możemy zacząć „streaming". Wygenerowany link przez Nokia Beamer wystarczy otworzyć w przeglądarce, która obsługuje HTML5. Zrobimy to jeszcze szybciej poprzez zeskanowanie w apliakcji kodu QR, wyświetlonego przez specjalną stronę. To już w zasadzie wszytko. Obraz będzie wysyłany na serwer i udostępniany przez stronę. Odświeżenie widoku następuję automatycznie lub poprzez potrząśniecie Lumią. Nie ma ograniczenia co do ilość okien, które odbierają „streaming". Jakość dostosować można do szybkości połączenia, a sesję zamykamy za pomocą przycisku w programie lub poprzez zablokowanie urządzenia.

350046314907920321

Całość działa szybko i płynnie. Oczywiście opóźnienia nie pozwolą na oglądanie w taki sposób filmów, ale jest to idealny sposób na pokazanie zdjęć czy poprowadzenie prezentacji. Aplikacja Nokia Beamer dostępna jest za darmo w markecie, wymaga Lumii z aktualizacją Black i co najmniej 1 GB RAM.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)