Nokia będzie robić smartwatche, koniec marki Withings

Nokia będzie robić smartwatche, koniec marki Withings

20.06.2017 17:35, aktual.: 20.06.2017 19:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia ma plany zdobycia części rynku urządzeń wearables, w tym również sprytnych zegarków. W tym celu przejęła znanego francuskiego producenta Withings, a teraz zdecydowała się usnąć nazwę tej marki, oznaczając wszystkie produkty logo Nokii. Ten ruch pokazuje, że plany zdobycia owszem są, ale wyłącznie pod własną marką.

Logo Withings kojarzone jest przede wszystkim z urządzeniami pozwalającymi dbać o zdrowie dzięki monitorowaniu organizmu. W ofercie znajdziemy zegarki potrafiące zliczać kroki, opaski mierzące puls czy wagi łączące się ze smartfonem. Produktom nie można odmówić eleganckiego wzornictwa i interesującego podejścia do sprytnych urządzeń. Chociażby zegarki z linii Activité łączą monitor aktywności fizycznej ze szwajcarskim mechanizmem kwarcowym, oferując przy tym około 8 miesięcy pracy, a nie 1-2 dni pracy na jednym ładowaniu, tak jak w przypadku wielu nowoczesnych smartwatchy.

Obraz

Teraz ze wszystkich urządzeń zniknie logo Withings i zostanie zastąpione przez logo Nokii. Przejście na nowe logo wiążę się z innymi ważnymi zmianami. Nokia zamierza wycofać kilka produktów, wprowadzić kilka nowych, a także zaktualizować pozostałe urządzenia w obecnej ofercie. Zniknie chociażby monitor snu Aura, wydany w 2014 roku i niecieszący się zbyt dużą popularnością. Możliwe, że nacisk zostanie położony na zintegrowanie funkcji monitorowania snu w smartzegarkach.

Zmiany obejmą również mobilną aplikację Nokia Health Mate, która zostanie rozbudowana o nowe funkcje i wsparcie dla nowych produktów. Niektóre zegarki mają z kolei otrzymać poprawki konstrukcyjne, które wyeliminują znalezione niedociągnięcia. Wybrane modele miały problem z wodą i zaparowanymi szybkami chroniącymi tarczę. Nokia zapewnia, że wszystkie produkt będą spełniać wysokie normy jakościowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także