Nokia też spróbuje zarobić na graczach

Nokia też spróbuje zarobić na graczach

Nokia wypuści smartfon dla graczy. Źródło: Depositphotos
Nokia wypuści smartfon dla graczy. Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
19.09.2018 15:08, aktualizacja: 19.09.2018 18:25

Ostatnio rynek urządzeń dla graczy przeżywa prawdziwe oblężenie. I cóż, trudno się temu dziwić, skoro taka strategia marketingowa po prostu przynosi zyski. Jak się okazuje, z growego tortu kawałek dla siebie pragnie wyszarpać również HMD Global – fińskie przedsiębiorstwo, które odzyskało markę Nokia od Microsoftu. Finowie przygotowują kolejny smartfon dla graczy.

Urządzenie ujawnił indyjski oddział Nokii, zamieściwszy na Twitterze krótką wideo-zajawkę. Materiał co prawda nie zawierał żadnych konkretnych informacji, poza samą zapowiedzią nadejścia smartfonu dla graczy, ale i tak po niespełna dobie został usunięty. W rezultacie należy sądzić, że Hindusom wymsknęło się coś, co na ten moment nie powinno trafić do mediów, a to z kolei może świadczyć o tym, że w obozie Nokii szykuje się jakaś grubsza premiera.

Obraz

Niestety na ten moment nie da się stwierdzić, czy Nokia będzie uderzać w pozycje flagowców, takich jak ASUS ROG Phone i Razer Phone, czy może celuje w bardziej przystępny cenowo sektor urządzeniem pokroju Honora Play czy Xiaomi Black Shark. Nie wiadomo też, na czym dokładnie polegać ma „gamingowość” urządzenia. Mówiąc nieco kolokwialnie, chwilowo niniejszy projekt to jedna wielka enigma, bez choćby sprecyzowanej nazwy.

Tak czy owak, widać jak na dłoni, że oto kolejny producent spróbuje zarobić na graczach. Niegdyś masowo produkowano telefony muzyczne czy fotograficzne, dzisiaj – dla graczy. Ciekawe tylko, czy za tym trendem wreszcie podążą wydawcy mobilnych gier. Na ten moment nawet najszybszy SoC zdaje się na niewiele, skoro większość produkcji na Androida to prościutkie minigry.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)