Nokia trzyma poziom: Google gwarantuje, że jej smartfony sprostają poważnej pracy

Nokia trzyma poziom: Google gwarantuje, że jej smartfony sprostają poważnej pracy

Nokia trzyma poziom: Google gwarantuje, że jej smartfony sprostają poważnej pracy
Oskar Ziomek
06.03.2018 19:06

Dobra wiadomość dla wszystkich biznesmenów i wymagających użytkowników, którzy wierni są marce Nokia. Najnowsze smartfony HMD Global, które zostały pokazane podczas Mobile World Congress 2018, a konkretnie Nokia 6, Nokia 7+ oraz Nokia 8 Sirocco, nadają się do poważnej pracy – otrzymały odznakę Android Enterprise Recommended, która gwarantować ma między innymi możliwość pracy co najmniej przez 8 godzin na jednym ładowaniu podczas intensywnego używania.

Czas pracy na baterii to jednak nie jedyne wymaganie sprzętowe, które musi zostać spełnione, by zasłużyć na nowe odznaczenie. Smartfony z odznaką muszą mieć również co najmniej 2 GB pamięci operacyjnej, 32 GB pamięci na dane, główną kamerę o rozdzielczości co najmniej 10 megapikseli i taktowanie zegara procesora na poziomie co najmniej 1,4 GHz.

We are excited to announce that in addition to #Nokia8, we have three new smartphones, #Nokia8Sirocco, #Nokia7plus and the new #Nokia6 to be included in the #AndroidEnterprise Recommended program. https://t.co/4eISZyKmsx pic.twitter.com/oCBCcUbcMR

— Nokia Mobile (@Nokiamobile) 5 marca 2018Warto dodać, że nowe Nokie to nie jedyne smartfony z logo tej marki, które znalazły się na liście urządzeń nadających się do profesjonalnych zastosowań. Wcześniej na liście znajdowała się już Nokia 8 oraz smartfony innych producentów, choć generalnie nie jest ich wiele. Wspomniane wymagania są stosunkowo wysokie, a o wszystkich można przeczytać na stronie Google.

Odnotować należy, iż oprócz możliwości sprzętowych istotne jest również zagwarantowanie należytego wsparcia w kontekście oprogramowania. Smartfony z odznakami Android Enterprise Recommended muszą być aktualizowane co najwyżej po 90 dniach od momentu wydania aktualizacji przez Google przez okres 3 lat. Gwarantowana musi być również dostępność kolejnej dużej wersji Androida, ale nie tylko.

Mając jednak na uwadze dotychczasowe osiągnięcia Nokii w tym zakresie, a firma wyróżnia się tu na plus na tle konkurencji regularnie zapewniając aktualizacje także dla swoich tańszych smartfonów, można być spokojnym, że odznaczenie nowych smartfonów będzie miało pokrycie w rzeczywistości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)