Nokia zamyka usługę Ovi Files

Nokia zamyka usługę Ovi Files

Wojciech Cybulski
02.09.2010 15:55, aktualizacja: 02.09.2010 16:39

Nokia w mailu rozesłanym do użytkowników Ovi Files poinformowała, że rezygnuje z dalszego rozwijania tej usługi i zostanie ona wyłączona 1 października 2010 roku.

Usługa Ovi Files została uruchomiona w sierpniu 2009 roku i oferowała użytkownikom internetowe konto o pojemności 10 GB, na którym można było przechowywać i udostępniać innym dowolne pliki. Klient usługi oferował ponadto możliwość synchronizacji danych i wysyłania maili z linkami do treści umieszczonych w przestrzeni dyskowej Ovi Files. Usługa Ovi Files była dostępna dla użytkowników systemów Windows i Mac OS X.

W związku z likwidacją usługi Nokia prosi wszystkich jej dotychczasowych użytkowników o odinstalowanie z komputerów programu klienckiego Ovi Files. Część zadań likwidowanej usługi przejmie oprogramowanie Nokia Ovi Suite, które umożliwia wymianę plików między telefonem i komputerem, jednak nie oferuje możliwości przechowywania danych w chmurze. Aplikacja zapewnia użytkownikom takie funkcje jak synchronizacja danych, tworzenie kopii zapasowych plików zapisanych w telefonie i transfer materiałów audio, wideo i foto.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)