nomacs Image Lounge nomacs Image Lounge 3.12.1

Strona główna Windows Grafika Przeglądarki graficzne
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

nomacs Image Lounge to darmowa i dostępna po polsku przeglądarka plików graficznych, dostępna dla wszystkich liczących się platform (Windows, Linux i Mac). Jak na tego typu aplikację przystało obsługuje ona wszystkie najpopularniejsze i najczęściej spotykane formaty graficzne, wliczając w to pliki PSD i RAW. Program wyróżnia się szybkością działania, lekkością i prostotą obsługi.

Okno aplikacji nie zawiera przesadnie wiele elementów - z jednej strony dzięki temu nie straszy mnogością opcji mniej doświadczonych użytkowników, z drugiej natomiast posiada wszystkie te funkcje, których należałoby się spodziewać po oprogramowaniu tego typu. Z poziomu głównego okna programu możemy przemieszczać się pomiędzy kolejnymi plikami zawartymi w folderze, przyciąć aktualnie wyświetlane zdjęcie lub je obrócić, włączyć tryb pełnoekranowy, czy też dopasować skalę wyświetlanego pliku.

Możemy także włączyć podgląd miniaturek innych plików graficznych w danym folderze, wyświetlić informacje zawarte w metadanych (zawierających takie dane jak czas ekspozycji, lampa błyskowa, ogniskowa, czas wykonania zdjęcia i nie tylko), a także urządzić pokaz slajdów lub stworzyć mozaikę. Program można łatwo dopasować do swoich preferencji, włączając i wyłączając poszczególne panele i paski narzędzi.

Uwaga!

  • Program domyślnie pobierany jest dla nowszych edycji systemu Windows (7/8/10). Użytkowników Windowsa 2000/XP/Vista zachęcamy do skorzystania z wersji aplikacji przygotowanej specjalnie dla tych środowisk operacyjnych. Dostępna jest ona do pobrania z poziomu opcji 'wszystkie wersje' po wybraniu pozycji 'wersja dla Windows 2000/XP/Vista'.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Nieprzepchana funkcjami, zapamiętuje foldery z grafiką, kadrowanie, przetwarzanie wsadowe
Mało intuicyjny interfejs, korekta barw
ocena użytkownika
02.05.2020 16:17 • Recenzja do wersji 3.12.1

Jeśli komuś potrzeba przede wszystkim podglądu plików, nomacs spełni swoją funkcję. Godne uwagi jest wyświetlanie zdjęć z aparatu bez obracania widoku, co zdarza się IrfanView. Więc jeśli coś jest obrócone w nomacs, to najprawdopodobniej tak jest zapisane na nośniku. Program pokazuje zdjęcia w kartach i zapamiętuje miejsca, gdzie znajdują się oglądane przez nas pliki. Bardzo dobre wyświetlanie kadrowania plików - ekran robi się szary, podświetlana jest tylko ta część, którą chcemy zostawić; wybór wycinka regulowalny w stylu aplikacji dotykowych niemalże. Dobre opcje przetwarzania wsadowego. Natomiast wszelkie finezyjne korekty barw to nie tutaj. Niby jest kilka opcji, ale wymagają sporo cierpliwości i można się pomylić w niejednoznacznie oznaczonych przyciskach.