nomacs Image Lounge 3.8.0

Strona główna Windows Grafika Przeglądarki graficzne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

nomacs Image Lounge to darmowa i dostępna po polsku przeglądarka plików graficznych, dostępna dla wszystkich liczących się platform (Windows, Linux i Mac). Jak na tego typu aplikację przystało obsługuje ona wszystkie najpopularniejsze i najczęściej spotykane formaty graficzne, wliczając w to pliki PSD i RAW. Program wyróżnia się szybkością działania, lekkością i prostotą obsługi.

Okno aplikacji nie zawiera przesadnie wiele elementów - z jednej strony dzięki temu nie straszy mnogością opcji mniej doświadczonych użytkowników, z drugiej natomiast posiada wszystkie te funkcje, których należałoby się spodziewać po oprogramowaniu tego typu. Z poziomu głównego okna programu możemy przemieszczać się pomiędzy kolejnymi plikami zawartymi w folderze, przyciąć aktualnie wyświetlane zdjęcie lub je obrócić, włączyć tryb pełnoekranowy, czy też dopasować skalę wyświetlanego pliku.

Możemy także włączyć podgląd miniaturek innych plików graficznych w danym folderze, wyświetlić informacje zawarte w metadanych (zawierających takie dane jak czas ekspozycji, lampa błyskowa, ogniskowa, czas wykonania zdjęcia i nie tylko), a także urządzić pokaz slajdów lub stworzyć mozaikę. Program można łatwo dopasować do swoich preferencji, włączając i wyłączając poszczególne panele i paski narzędzi.

Uwaga!

  • Program domyślnie pobierany jest dla nowszych edycji systemu Windows (7/8/10). Użytkowników Windowsa 2000/XP/Vista zachęcamy do skorzystania z wersji aplikacji przygotowanej specjalnie dla tych środowisk operacyjnych. Dostępna jest ona do pobrania z poziomu opcji 'wszystkie wersje' po wybraniu pozycji 'wersja dla Windows 2000/XP/Vista'.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
kaisuj   11 #4 02.05.2016 19:34

@ap (niezalogowany): Mnie też nie zachwyciła. Jakaś taka mało intuicyjna w obsłudze. Być może po skonfigurowaniu sprawuje się lepiej, ale tak od ręki jest niewygodna.

  #3 13.03.2016 18:24

Jest ok, ale nic nie urywa. Pokazuje zawartość PSDków, nie zawiesza się na barwach CMYK, ale też nie pokazuje ich prawidłowo. Luźne podejście do barw drukarskich to z resztą problem większości przeglądarek. Chodzi szybko. Generalnie program na czwórkę.

  #2 20.06.2015 09:21

Taka trochę lepsza przeglądarka systemowa. Zdumiewająca jest ocena - pięć gwiazdek. W porównaniu z FastStone czy XnView zasługuje w najlepszym razie na trzy.

  #1 13.05.2015 22:40

Niedawno pobrałem i używam wersję "portable". Jak dla mnie program bardzo dobry. Niektórzy mogą zarzucać brak funkcji edycyjnych (poza wyostrzeniem i prostą autokorektą) jednak jest to tylko przeglądarka i w tej roli jak dla mnie świetna. Szybka, z podglądem miniatur, zoom z rolki, zakładki, skróty klawiszowe do obsługi, brak zbędnych bajerów. Do pełni szczęścia przydała by się możliwość konfiguracji panelu z miniaturami w pionie przy krawedzi ekranu - przy obecnych panoramicznych monitorach wykorzystanie obszaru ekranu dla wyświetlania zdjęcia było by efektywniejsze. I może jeszcze możliwość konfiguracji klawiszy myszy, np. lewy - poprzedni plik, prawy - następny (ale to już moje przyzwyczajenie i subiektywne odczucie). Zdecydowanie warta polecenia, tak na dobre 4 gwiazdki.