Norton Ghost 15 już jest!

Norton Ghost 15 już jest!

Kuba Pawlak
18.11.2009 15:31

Firma Symantec udostępniła kolejną wersję niezwykle popularnego programu do archiwizacji zawartości dysków twardych - Norton Ghost 15.

Norton Ghost 15 to najnowsza wersja popularnego narzędzia do szybkiej i bezpiecznej aktualizacji, archiwizacji oraz odtwarzania systemu. Program umożliwia zapisywanie obrazu dysku twardego (lub wybranych plików i folderów) na innym dysku twardym (także zewnętrznym), płytach CD i DVD, pamięci NAS czy serwerze FTP, co ułatwia tworzenie kopii zapasowych istotnych danych. W przypadku awarii systemu obraz ten może być bardzo szybko odtworzony co eliminuje konieczność ponownej instalacji systemu operacyjnego, sterowników, poszczególnych programów i danych. Program pozwala szybko przywracać poszczególne pliki, wybrane foldery lub cały dysk twardy. Możliwe jest także przyrostowe tworzenie kopii zapasowych, co oszczędza czas i miejsce na dysku. Norton Ghost oferuje kompresję i szyfrowanie archiwizowanych danych. Obsługuje wszystkie popularne systemy plików i urządzenia.

W nowym wydaniu wykorzystano technologię Cold Imaging do tworzenie kopii danych bez konieczności instalacji Ghosta, dodano wsparcie dla systemu Windows 7 włączając w to obsługę szyfrowania danych za pomocą aplikacji Bitlocker i poszerzono możliwości archiwizacji danych o obsługę dysków Blu-ray.

Wersję testową można pobrać w dziale PROGRAMY -> Narzędzia ->Archiwizacja danych

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)