NoScript 5.0 – optymalizacja i pierwszy krok w stronę WebExtensions

NoScript 5.0 – optymalizacja i pierwszy krok w stronę WebExtensions

06.03.2017 16:30, aktual.: 07.03.2017 08:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NoScript to jedno z najpopularniejszych rozszerzeń, które w odczuwalny sposób zmienić może codzienne korzystanie z przeglądarki Firefox. Dla wielu stanowi ono także jeden z argumentów, na rzecz dalszego korzystania z programu Mozilli. Właśnie ukazała się nowa wersja NoScript, oznaczona numerem 5.0.

Dzięki NoScript jest możliwe blokowanie uruchamiania skryptów JavaScript, czy apletów Silverlight, Flash oraz Java. Ma to nie tylko wpływ na bezpieczeństwo, ale także na szybkość ładowania się stron. Oczywiście nie sposób wyobrazić sobie dziś korzystania z części witryn z całkowicie wyłączoną obsługą JavaScript, dlatego NoScript oferuje prosty w obsłudze mechanizm wyjątków.

Największa zmiana w wersji 5.0 zaszła pod maską. Odtąd NoScript to rozszerzenie WebExtensions osadzone w standardowym rozszerzeniu, co jest pierwszym krokiem do całkowitej migracji na WebExtensions. Jeszcze w tym roku, najpewniej po premierze Firefoksa 57, WebExtensions będą jedynym typem obsługiwanych rozszerzeń.

Użytkownicy Firefoksa i NoScript mogą zatem spać spokojnie – pod koniec roku nadal będą mogli przeglądać Sieć tak, jak lubią. Ponadto NoScript ma odtąd sprawniej radzić sobie z obsługą rozbudowanych witryn. Najnowszą wersję rozszerzenia NoScript znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także