Nova Launcher pozwoli na jeszcze większą personalizację pulpitu Androida

Nova Launcher pozwoli na jeszcze większą personalizację pulpitu Androida
Redakcja

28.05.2014 13:05, aktual.: 28.05.2014 14:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O ile w przypadku chociażby Windows Phone użytkownik nie ma zbyt dużego wpływu na wygląd pulpitu, o tyle Android, dzięki wielu programom uruchomieniowym tworzonym przez firmy trzecie, pozwala użytkownikowi na dopasowywanie go do własnych potrzeb. Nie chodzi tu już tylko o pulpit, ale także listę aplikacji, czy zachowywanie się w przypadku konkretnych gestów, wykonanych przez użytkownika. Zmiany szykuje TeslaCoil Software — twórcy bardzo popularnego Nova Launcher.

Obraz

W nowej, trzeciej już odsłonie tego launchera, nie zobaczymy ewolucji, lecz możliwość zmiany kolejnych detali. Użytkownik będzie w stanie precyzyjnie wybrać cienie i kolory etykiet ikon, a także marginesy wewnętrzne. Możliwe stanie się również zmniejszenie widgetów do rozmiaru 4x1 i umieszczenie ich w docku, czyli nad faktycznym pulpitem, u dołu ekranu. Twórcy postanowili również dodać wyszukiwarkę w stylu Androida 3.x Honeycomb. Większe zmiany można zobaczyć na liście aplikacji, którą wzbogacono o wybór oddzielnego tła dla utworzonych przez użytkownika zakładek i folderów. Możliwa jest także zmiana koloru samych etykiet ikon aplikacji.

Na co poza tym pozwala Nova Launcher? Funkcje dostępne już teraz to zarządzanie pulpitami, dockiem i listą aplikacji – ustalanie ich liczby, marginesów, siatki aplikacji. Nie zabrakło możliwości tworzenia nowych zakładek oraz folderów na liście aplikacji, a także ukrywania wybranych aplikacji z listy. Użytkownik może również personalizować działanie za pomocą opcji włączania/wyłączania efektów, zmiany ich rodzajów, szybkości animacji. Aplikacja daje do dyspozycji obsługę gestów na ekranie głównym, dzięki którym możliwe jest wykonanie określonej akcji np. otwarcie wybranej aplikacji po dotyku dwoma palcami jednocześnie.

Dzięki dodatkowemu modułowi Tesla Unread, launcher Nova pozwala ponadto na wyświetlanie liczby powiadomień bezpośrednio przy ikonkach aplikacji np. liczbę nieprzeczytanych wiadomości na poczcie GMail (lista obsługiwanych aplikacji jest dosyć rozbudowana). Część z opcji zarezerwowana jest dla rozszerzonej wersji płatnej. Nova Launcher znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Jeżeli chcecie spróbować nowej wersji, najpierw musicie dołączyć do odpowiedniej społeczności w sieci Google+, a następnie skorzystać z aplikacji w wersji beta, dostępnej w sklepie Google Play.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)