Nowa aplikacja Android Auto – wygodniejsza, wkrótce WiFi zamiast kabla

Nowa aplikacja Android Auto – wygodniejsza, wkrótce WiFi zamiast kabla

Nowa aplikacja Android Auto – wygodniejsza, wkrótce WiFi zamiast kabla
19.02.2018 10:42, aktualizacja: 22.02.2018 16:56

Właśnie została udostępniona nowa wersja aplikacji Android Auto. Ogólnodostępna lista zmian wymienia tylko kilka drobiazgów, ale głębsza analiza sugeruje, że niebawem będzie można nie podłączać smartfonu kablem USB do samochodu. Android Auto dorobi się bowiem obsługi WiFi.

W wersji 3.0 aplikacji Android Auto, która jest kopią samochodowego interfejsu, znajdziemy między innymi lepszą integrację z asystentem Google. Można już wydawać polecenia zaczynając od „OK Google” zamiast od dotknięcia ekranu, a ponadto w ustawieniach znajdziemy skrót do Asystenta Google. To niewielka nowość, ale dzięki temu konfiguracja będzie wygodniejsza. Ponadto polecenie wyjścia z aplikacji zostało przeniesione na dół ekranu, co jest spójne z resztą interfejsu aplikacji. Dzięki temu drobiazgowi obsługa Android Auto jedną ręką będzie nieco łatwiejsza.

350210388765468609

Najbardziej cieszy jednak nie nowa wersja aplikacji, ale to, co zostało w niej znalezione nieoficjalnie. Google planuje w końcu dodać do Android Auto możliwość komunikowania się przez WiFi. Dzięki temu nie trzeba będzie podłączać smartfonu do samochodu kablem za każdym razem – wystarczy wsiąść do nowoczesnego auta z urządzeniem, które ma włączone WiFi.

<string name="settings_wireless_projection_title">Wireless projection</string> <string name="settings_wireless_projection_enable">Enable wireless projection</string> <string name="settings_wireless_projection_enable_summary">Enable wireless projection to a car screen</string>

Opisy ustawień sugerują także, że będzie można korzystać z projekcji multimediów na ekran wbudowany w samochodzie, jeśli oczywiście auto będzie do tego przystosowane. Na razie nie mamy niestety szczegółowych informacji na temat tego, jakie marki i jakie samodzielne centra multimedialne sobie z tym poradzą, gdy funkcja będzie oficjalnie dostępna.

Oficjalnie aplikacja Andorid Auto wciąż nie jest dostępna w Polsce, ale możecie pobrać plik APK z naszej bazy programów i zainstalować samodzielnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)