Nowa Opera Reborn już jest: Messenger od teraz zawsze pod ręką

Nowa Opera Reborn już jest: Messenger od teraz zawsze pod ręką

Nowa Opera Reborn już jest: Messenger od teraz zawsze pod ręką
10.05.2017 09:00, aktualizacja: 10.05.2017 09:59

Nadszedł dzień, na który czekało wielu miłośników Opery. W kanale stabilnym ukazała się już wersja z interfejsem znanym jako Reborn, który można w dowolnym momencie włączyć. Rozwiązanie to pod wieloma względami jest inne od wszystkiego, co znamy, ale nie na tyle, by użytkownik mógł się zgubić.

Opera jako pierwsza wśród topowych przeglądarek ma zintegrowane komunikatory. Oznacza to, że nie potrzeba żadnych dodatków ani wtyczek, by korzystać z webowych wersji Messengera, Whatsappa i Telegrama. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, bo komunikatory są zawsze obecne na niewielkim pasku – mamy do nich łatwy dostęp, ale nie przeszkadzają w przeglądaniu stron. Co więcej, nie trzeba przechodzić między kartami, by odpowiedzieć na wiadomości – wystarczy jedno kliknięcie albo skrót klawiszowy. Dla osób, które intensywnie korzystają z komunikatorów, to idealne rozwiązanie, pozwalające oszczędzać cenny czas.

Introducing the best browser for chatting with friends | BROWSER FOR COMPUTER | OPERA REBORN

Pasek z opcjami i komunikatorami można ukrywać, można również wybrać, czy komunikator będzie zmniejszał widok otwartej aktualnie strony. Można też w opcjach konfiguracji można dodać do niego także kilka dodatków, jak skrót do strony szybkiego wybierania, czytnika RSS-ów, ustawień, listy pobranych plików, rozszerzeń i historii. Warto też wspomnieć, że można bardzo łatwo wysyłać zdjęcia znajomym – wystarczy przeciągnąć obrazek ze strony do paska z komunikatorem.

W ciągu ostatniego roku Opera wprowadziła sporo nowości, o których warto wiedzieć, a możliwość płynnego przechodzenia między przeglądaniem stron i rozmowami to jedna z nich. Wielu użytkowników zainteresuje możliwość przełączania się między jasnym i ciemnym schematem kolorystycznym, a pracujących na różnych systemach unifikacja interfejsu.

Poza tym warto wspomnieć o w pełni zautomatyzowanym VPN-ie, który poprawia bezpieczeństwo przeglądania, oraz o wbudowanym blokowaniu reklam. Blokowanie jest wciąż rozwijane i można już korzystać z tych samych list co w popularnych rozszerzeniach przeglądarek.

Poza tym wprowadzono sporo zmian kosmetycznych, jak nowe ikony, tapety i dyskretne animacje. Co ważne, na każdym systemie operacyjnym te drobiazgi będą wyglądać tak samo. Odświeżony został też ekran szybkiego wybierania, na którym można umieścić jedną z nowych tapet.

Obraz

Najnowsza Opera jest dostępna dla Windowsa i macOS-a w naszej bazie programów. Więcej o zmianach w Operze Reborn pisaliśmy przy okazji wizyty we wrocławskim biurze Opera Software.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (105)