Nowa platforma społecznościowa vortalu dobreprogramy

Nowa platforma społecznościowa vortalu dobreprogramy

Redakcja
17.05.2010 18:00, aktualizacja: 18.05.2010 01:54

Z przyjemnością oddajemy dzisiaj do Waszej dyspozycji zupełnie nową platformę blogową dobrychprogramów oraz szereg towarzyszących jej funkcji, w tym możliwość posiadania konta na naszym serwerze Jabbera w domenie dobreprogramy.im oraz otrzymywania tą drogą rozmaitych powiadomień.

Blog czytelników naszego vortalu uruchomiliśmy w sierpniu ubiegłego roku wraz ze startem nowej wersji dobrychprogramów. Do dzisiaj opublikowaliście kilkaset wpisów, które były początkiem wielu interesujących, nieraz burzliwych dyskusji. Po tych kilku miesiącach widzimy, że uruchomienie bloga było bardzo dobrym krokiem. Postanowiliśmy dalej podążać w tym kierunku, by zmotywować już piszących blogerów i zachęcić do pisania pozostałych użytkowników. Doszliśmy jednak do wniosku, że wymaga to gruntownych zmian. Można powiedzieć, że zbudowaliśmy blog kompletnie od nowa.

Zapraszamy na nasze nowe strony społecznościowe - tak można nazwać stronę profilu użytkownika oraz jego bloga. Jest to specjalna część naszego vortalu, która odziana jest w zupełnie nowe szaty: bardzo minimalny layout wykonany w całości w najnowszych technologiach HTML5 i CSS 3.0, dyskretne logo dobrychprogramów, a cała reszta zależy tylko i wyłącznie od Was. Możecie samodzielnie wybrać nie tylko obraz tapety na stronie, ale także określić kolory tła, tekstu, nagłówków i linków. Tylko od Waszej inwencji i kreatywności zależy, jak będzie wyglądać strona Waszego bloga i profilu. Jeśli tylko poświęcicie kilka minut na wybór tych ustawień, możemy niemal zagwarantować, że drugiego takiego samego bloga nie będzie. My już dostosowaliśmy swoje profile i blogi - wystarczy spojrzeć chociażby na profil Docenta, qbapa czy tomicka. Jeszcze bardziej osobistego charakteru Waszemu blogowi nada specjalny, krótki link, który możecie włączyć w ustawieniach swojego profilu. Wówczas aby wejść na Wasz blog wystarczy wpisać adres www.dobreprogramy.pl/Nick. Jeśli jednak w Waszym nicku używane są niedozwolone w adresach znaki (np. "polskie ogonki" albo znaki interpunkcyjne), konieczny będzie wybór alternatywnej, krótkiej nazwy pozbawionej niedozwolonych znaków.

Na samym blogu skupiamy się tylko i wyłącznie na Was i treści przez Was tworzonej - zamiast kolumny z ostatnimi aktualizacjami programów w vortalu teraz ujrzycie ostatnie komentarze do Waszego bloga czy najpopularniejsze wpisy. Każdy może także zamieścić kilka linków, które chce na swoim blogu polecać. Przebudowie uległ także system zapraszania do znajomych. W ustawieniach profilu, w sekcji Znajomi, publikujemy również nasze sugestie użytkowników, których możecie znać, a których nie dodaliście jeszcze do swojej listy.

Nie lada gratką może być również fakt, że od dzisiaj każdy zarejestrowany użytkownik naszego vortalu może bezpłatnie aktywować konto Jabbera w atrakcyjnej domenie dobreprogramy.im, ze swoim nickiem w adresie JID. Konto Jabbera przyda się nie tylko do komunikacji z redakcją czy innymi użytkownikami (nie tylko z naszego vortalu), ale także do otrzymywania szeregu powiadomień - między innymi o odpowiedziach na forum, o nowych newsach czy o aktualizacjach programów, które macie dodane do swojej listy ulubionych. Zapraszamy do odwiedzenia edycji profilu w celu konfiguracji ustawień Jabbera i powiadomień.

Mamy nadzieję, że wszystkie nowości i zmiany przypadną Wam do gustu i że wszyscy będziemy mogli cieszyć się jeszcze większą liczbą jeszcze ciekawszych wpisów na blogach. Z niecierpliwością czekamy na wszystkie Wasze komentarze, także te krytyczne. Blogi należą do Was i będziemy z uwagą słuchać Waszych opinii, by stale je udoskonalać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (139)