Nowa usługa od Google - Internet Stats

Nowa usługa od Google - Internet Stats

Wojciech Cybulski
11.09.2009 11:56

Do licznych usług i serwisów udostępnionych przez Google dołączył właśnie Internet Stats. Ten interesujący serwis zbiera informacje o faktach, danych statystycznych i trendach dotyczących pięciu dziedzin aktywności społeczeństwa: zachowanie konsumentów, makroekonomia, krajobraz mediów, wykorzystanie mediów i technologia.

Publikowane informacje stanowią krótkie wycinki artykułów z gazet bądź internetowych wortali tematycznych i pozwalają zorientować, jakie działania podejmują aktualnie konsumenci. Dostępne w Internet Stats dane mają postać krótkich stwierdzeń typu 24% użytkowników telefonów komórkowych w Wielkiej Brytanii korzysta z mobilnej telewizji bądź wideo. Każde takie stwierdzenie jest dodatkowo poszerzone o informacje o źródle z którego pochodzi – tak, by osoba szukająca bardziej szczegółowych informacji na dany temat wiedziała, gdzie je znaleźć. Obecnie przeważająca część informacji zgromadzonych w serwisie dotyczy społeczeństwa Wielkiej Brytanii.

Przydatność Internet Stats docenią szczególnie osoby zmuszone do tworzenia szerokich, przekrojowych analiz dotyczących trendów wśród konsumentów w wybranych typach aktywności. Dane te przydadzą się także studentom i naukowcom wielu dziedzin takich jak socjologia, statystyka czy ekonomia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)