Nowa wersja sklepu Play z większą kontrolą podczas zakupu płatnych aplikacji

Nowa wersja sklepu Play z większą kontrolą podczas zakupu płatnych aplikacji

Nowa wersja sklepu Play z większą kontrolą podczas zakupu płatnych aplikacji
Redakcja
16.03.2014 11:49

Wielu użytkowników Androida zapewne trudno byłoby wyobrazić sobie brak sklepu Google Play na tej platformie. Daje on dostęp do ogromnej bazy oprogramowania, tak darmowego jak i płatnego, pozwala także na jego automatyczne aktualizowanie. Wygoda użytkowania jego aplikacji ma niebagatelny wpływ na cały sklep – jeśli obsługa nie będzie spełniała wymogów użytkowników, spadną szansę na to, że będą oni przeglądać jego zasoby, a tym samym, że dokonają zakupów. Te w przypadku płatnych aplikacji i tak są o wiele mniejsze niż na platformie stworzonej przez Apple, nic więc dziwnego, że Google stara się z kolejnymi jego aktualizacjami dokonywać zmian zarówno subtelnych, jak i jednak wymaganych. Szykuje się jego nowa wersja, do razu uspokajamy, rewolucji żadnej nie ma.

Obraz

Pierwsze zmiany jakie zobaczymy w nowej wersji sklepu Play są dosyć kosmetyczne. Przede wszystkim, podobnie jak w innych aplikacjach takich jak np. Mapy, Google w końcu zunifikowało interfejs i teraz link do ustawień oraz pomocy trafił do wysuwanego panelu bocznego (nie jest już dostępny w formie wyświetlanych na ekranie kropek). Zmiana drobna, niemniej powoduje, że opcja znajduje się w dużo bardziej intuicyjnym miejscu. W samych opcjach delikatna kosmetyka to zmiana nazwy opcji automatycznego dodawania ikon instalowanych aplikacji do ekranu głównego. Wcześniejsza mogła być myląca, obecna tj. „Dodaj ikonę do ekranu głównego” nie powinna budzić żadnych kontrowersji. Bardzo ważna zmiana dotyczy opcji płatności wykonywanych poprzez sklep Google Play. Nowa opcja wprowadza możliwość wyboru, kiedy będziemy pytani o hasło: nigdy, co 30 minut, lub też zawsze, niezależnie od tego, czy chwilę wcześniej coś kupowaliśmy dokonując autoryzacji. Oczywiście zmiana tej opcji sama w sobie również wymaga ze względów bezpieczeństwa podania hasła do konta Google. Opcja ta może mieć bezpośredni związek z pozwem jaki został złożony przeciwko korporacji właśnie ze względu na niewystarczające zabezpieczenie przed dokonywaniem zakupów.

Delikatne zmiany zaszły także na liście wszystkich aplikacji jakie posiadamy. Od teraz możliwe jest zaznaczenie i jednoczesne nie tylko usuwanie, ale także zainstalowanie wielu z nich. Powinno przypaść do to gustu w szczególności osobom z wieloma urządzeniami lub też zmieniających oprogramowanie na nieoficjalne. W przypadku kasowania aplikacji z tej listy nareszcie nie jesteśmy za każdym razem przenoszeni na sam początek listy, co skończyło budzenie frustracji u osób chcących zachować porządek. Sklep będzie aktualizowany u użytkowników stopniowo i niekoniecznie w tym samym czasie. Możliwe jest także skorzystanie z pliku apk przygotowanego przez serwis Android Police.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)